Košarka: Grafičaru županijski derbi, slavila i Vindija

Objavljeno: 17.11.2014. 20:36

Košarkaši Grafičara iz Ludbrega upisali su i petu službenu pobjedu u nizu, trijumfom u županijskom derbiju u Ivancu. Naoko teško, ali potpuno zasluženo, slavila je i varaždinska Vindija u Čakovcu kod istoimenog A-2 ligaša.

Nakon dva poraza na otvaranju sezone, Ludbrežani su i petu utakmicu u nizu – četvrtu u prvenstvu plus jednu u Kupu – pokazali zašto su aktualni branitelji naslova i u prvenstvu i u kup natjecanju. U Ivancu su košarkaši Grafičara slavili s visokih 101:82, predvođeni Vilimom Poljakom (26 koševa), uz podršku Prprovića (19) i Marija Novaka (16). Zanimljivo, prvi strijelac utakmice nije bio iz pobjedničke momčadi, već igrač Ivančice Galić (30 poena), to je međutim bilo nedovoljno za zahuktali i realno kvalitetniji ludbreški sastav.

U Čakovcu je pobjedu upisala i varaždinska Vindija, rezultatom 87:84. Konačni ishod sugerira veliku borbu, koje zapravo i – nije bilo. Vindija je na poluvremenu vodila 40:36, uoči zadnjih 10 minuta čak i 64:48, ali je u završnoj četvrtini neočekivano pala i dopustila domaćinu da umalo nadoknadi ogroman minus. Tri koša razlike su ipak očuvana, za vrijedna dva boda s gostovanja.

Vodeće momčadi lige Međimurje i Podravac zadržale su stopostotni učinak i nakon šestoga kola, dok se po koš razlici dosad najuvjerljiviji križevački Radnik neočekivano namučio protiv Bjelovara, preokrenuvši tek u posljednjoj četvrtini rezultat za minimalnih 103:99. Pravi ispit vrijednosti za Radnik, koji je briljirao prva četiri kola, bit će u subotu, u Ludbregu će se naime igrati veliki derbi Grafičar – Radnik.

Rezultati 6. kola A-2 lige Sjever: Ivančica – Grafičar 82:101, Čakovec – Vindija 84:87, Mladost (Đ) – Međimurje 63:111, Križevci – Podravac 66:77, Koprivnica – Petar Zrinski 69:90, Radnik (Kž) – Bjelovar 103:99.

Poredak: 1. Međimurje 6-0 (+142), 2. Podravac (V) 6-0 (+95), 3. Radnik (Kž) 5-1 (+153), 4. Petar Zrinski 5-1 (+74), 5. Grafičar 4-2 (+76)... 8. Vindija 2-4 (-53), 9. Ivančica 1-5 (-78)... 12. Čakovec 1-5 (-129).