Međimurje naplatilo neiskustvo Varaždina 3:1 pobjedom

Objavljeno: 17.08.2013. 19:42

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Nogometaši Međimurja otvorili su prvenstvo 3. HNL Sjever pobjedom u susjedskom derbiju s Varaždinom. Iako su "krojači" imali u konačnici plus u statističkim rubrikama, Međimurje je upisalo glatku 3:1 pobjedu.

MEĐIMURJE – VARAŽDIN 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Petak (7, Menzil), 2:0 Kuzmić (42), 2:1 Rog (48), 3:1 Dodlek (53, Puclin)

MEĐIMURJE (4-4-2): Šafarić – Pintarić, Petak, Kuzmić, Novko (od 65. L. Vuk) – Menzil, Dodlek, Golik, Baksa (od 46. Vabec) – Skoliber (od 87. Hrustek), Puclin. Trener: Damir Biškup.

VARAŽDIN (4-4-2): Težak – Jalušić, Režić, Cvek, Kaniški – Sambolec (od 69. Branilović), Hranilović, Mešnjak, Matejaš (od 77. Rebernik) – Roginić, Rog (od 80. Spasić). Trener: Ivica Solomun

IZ MINUTE U MINUTU:

1' Početak utakmice starih znanaca s prvoligaških travnjaka. Varaždin je istrčao s jako mladom momčadi, iskusniji je tek Režić, nedostaju Vukman (bez prava nastupa jer nije stigao certifikat iz Kazahstana) i G. Vuk (ozljeda). Domaće Međimurje bez Kokota, također zbog ozljede, ali s trojicom bivših "krojača" u prvih 11 – vratarom Šafarićom, iskusnim Golikom i Puclinom.

5' Prva prijetnja Međimurja, Skoliber je odlično ubacio s desne strane, Dodlek pucao dobro, ali je lopta otišla preko gola

6' Nova opasnost pred golom Varaždina, Skoliber je pucao pokraj gola

7' 1:0 Petak: Dominacija Međimurja se isplatila, Menzil je ubacio s lijeve strane na suprotni kut peterca, a Petak volejom pogodio desne rašlje nemoćnog Težaka

14' Prvi udarac Varaždinaca, Marko Rog je probao s 20 metara, Šafarić uspio odbiti

28' Dodlek je opet pucao opasno, još jednom preko gola

31' Uzvratio Marko Rog, još jedna lopta završila je preko gola

33' Slobodan udarac Menzila s 20-ak metara, i opet preko gola

39' Velika šansa za Varaždin! Jalušić je odlično ubacio s desne strane, a Roginić na vrhu peterca pucao glavom – tik uz stativu

42' 2:0 Kuzmić: Golik je pucao s 20 metara, lopta je nekog "zakačila" i spustila se ravno pred Kuzmića koji je bio – u najmanju ruku – u sumnjivoj poziciji. Sudac se nije oglasio i Kuzmić je plasirao loptu ispod Težaka.

44' Opet stopostotna šansa Varaždina, Matejaš je okrenuo svojeg čuvara Pintarića u mjestu i zapucao oštro, ali samo koji centimetar pokraj desne stative

47' Skoliber je za Međimurje otvorio drugo poluvrijeme udarcem, ravno u Težaka

48' 2:1 M. Rog: Sve je Rog napravio sam, uzeo loptu na nekih 30 metara na desnoj strani napada Varaždina, prošao pokraj dvojice pa prevario još jednog čuvara i onda mirno, s nekoliko metara, poslao loptu ispod čakovečkog vratara Šafarića.

50' Čista šansa za Matejaša, ali i drugi puta propustio je postati junakom svoje momčadi, možda i utakmice

53' 3:1 Dodlek: Kazna je stigla u jeku dominacije Varaždina. Još jedan bivši "krojač" Puclin gurnuo je desno za Dodleka, opet je tu bilo sumnjivog položaja igrača Međimurja, koji je iskosa s desne strane prebacio Težaka.

86' Pola sata se, osim izmjena i javnih opomena Pintarića i Menzila, nije događalo ništa značajno. Mlada varaždinska momčad je pala nakon trećeg pogotka, domaći se zadovoljili sigurnom prednošću. Ipak, pet minuta prije kraja mogao je Puclin zapečatiti sudbinu gostiju, nakon dobrog ubačaja Dodleka Puclin je glavom pucao preko gola. Ostalo je 3:1...