ECA kup

Mladi kajakaši Kajak kanu kluba Varteks nastupili na Eurokupu na Soči, a nastavljaju u Flattachu u Austriji

Objavljeno: 26.06.2016. 16:02

Zadnja izmjena: 26.06.2016. 16:04

Kao što smo već najavili, članovi Kajak kanu kluba Varteks Katja Bengeri, Maja Štimac, Roko Bengeri i Nikola Mavrić  nastupili su u subotu i nedjelju (25. i 26. lipnja) na utrkama  Europskog kupa u slalomu za kadete i juniore  koja su održana na rijeci Soči,  u Solkanu u Sloveniji.

U subotu je održana prva utrka slaloma  gdje je u kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela 11. mjesto te se uvrstila u finale gdje je završila kao 15, dok je Maja Štimac u kajaku jednosjedu završila na 26. mjestu, a Roko Bengeri u kajaku jednosjedu završio je na 50. mjestu, Katja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje je završila na 7. mjestu.

U nedjelju je održana druga utrka slaloma  je Katja Bengeri zauzela 14. mjesto te, dok je Maja Štimac završila na 24.  miestu, a Roko Bengeri u kajaku jednosjedu nije završio utrku. Katja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje je završila na 6. Mjestu.

Takmičenje u ECA kupu nastavlja se u  Flattachu u Austriji u srijedu, a završnica će biti u Augsburgu  Njemačkoj.