MŽNL: Gojančani šokirali Novi Marof, Jalžabećani Pušćine!

Objavljeno: 27.10.2014. 15:59

U županijskom derbiju 12. kola Međužupanijske nogometne lige Novi Marof je neočekivano poražen 2:3 od Plitvice iz Gojanca, nakon 2:0 vodstva, veliko je iznenađenje i visoka, čak 4:0 pobjeda Jalžabeta u Pušćinama. Slavio je i Zelengaj, s tijesnih 4:3 nad Centrometalom.

Nakon što su deklasirali aktualnog županijskog prvaka Zadrugara (6:3), očekivalo se da će Novomarofčani lako izaći na kraj s ove jeseni neprepoznatljivom Plitvicom iz Gojanca. Pogotovo se tako činilo nakon samo 20 minuta igre, naime u tim je trenucima Novi Marof već vodio 2:0 golovima Igora Martana. Prednost od dva pogotka ostala je do poluvremena, a onda se u nastavku dogodilo pravo malo – nogometno čudo. Sve je počelo u 56. minuti kad je Ilija Črnila smanjio na 2:1. Međutim, ni tu se još nije naziralo što se sprema, očekivao se novi pogodak domaćih koji će razriješiti sve dvojbe. Umjesto toga „ukazao se“ – Krunoslav Buhin. U samo 11 minuta – u 70. i 81. minuti - Buhin je postigao dva pogotka, šokirao domaćina, a Plitvici donio veliku 3:2 pobjedu usred Novog Marofa.

Iznenađenje je i ishod utakmice Pušćine – Jalžabet. Momčad Dejana Cara pružila je dosta toga dobrog ove jeseni, pogotovo na svojem terenu, za razliku od Jalžabeta koji je odlično krenuo pa iz kola u kolo padao. Međutim, u Pušćinama se sve okrenulo, nakon što je već u 12. minuti 18-godišnji Roko Horvatić doveo Jalžabet u vodstvo, utakmica je krenula potpuno „na mlin“ gostiju. Tomislav Medved zabio je dva za redom, a Marko Hruško u samoj završnici postavio konačnih, čak pomalo nevjerojatnih – 0:4.

Zanimljiva je utakmica igrana i u Kučanu Donjem, Zelengaj je slavio protiv Centrometala iz Macinca 4:3, u utakmici koja ipak nije bila baš tako neizvjesna kao što to rezultat sugerira. Takav je bio samo uvod – Žitnik je doveo Zelengaj u vodstvo u 10. minuti, Novak minutu kasnije izjednačio – međutim kad je Zlatko vrbek u samo dvije minute sredinom prvog poluvremena postigao dva pogotka (27. i 29. minuta), bilo je za očekivati da će bodovi ostati u Kučanu. U 57. minuti je i Mlakar zabio za visokih 4:1, tek nakon toga su gosti smanjili (najprije nekadašnji prvotimac Varteksa i Međimurja Bratković iz kaznenog udarca pa onda i Dumančić). Istina, posljednjih se 15 minuta igralo uz rezultat 4:3, isti je međutim i ostao, za vrijedna tri boda Zelengaja.

Što se ostalih predstavnika Varaždinske županije tiče, selnička Plitvica izgubila je u Kotoribi, a Ivančica u Svetome Martinu na Muri, dok je Zadrugar bio slobodan, s obzirom da mu je protivnik trebao biti Archea Čkaovec koji je istupio iz lige. U idućem kolu novi županijski derbi, aktualni županijski viceprvak Plitvica iz Gojanca ugostit će prvaka županije Zdarugar, Zelengaj gostuje u Čakovcu kod Sloge a Novi Marof u Prelogu kod Mladosti, Ivančani će ugostiti Pušćine, a selnička Plitvica Poleta iz Svetog Martina.

Rezultati 12. kola MŽNL Čk-Vž: Novi Marof – Plitvica (G) 2:3, Zelengaj – Centrometal 4:3, Pušćine – Jalžabet 0:4, Graničar (K) - Plitvica (S) 3:1, Polet (SvMnM) – Ivančica 3:0, Nedelišće – Sloga (Čk) 3:2, Sloboda (S) – Rudar (MS) 2:1, Naprijed - Mladost Komet (P) 2:4, Zadrugar – slobodan.

Poredak nakon 12. kola: 1. Nedelišće 34 bod (gol razlika 44:10), 2. Graničar (K) 26 (32:20), 3. Sloboda (S) 26 (23:17), 4. Zelengaj 22 (34:28), 5. Rudar (MS) 19 (21:12), 6. Zadrugar 19 (28:22)... 9. Jalžabet 15 (24:17), 10. Novi Marof 15 (34:30)... 15. Plitvica (G) 9 (12:23), 16. Plitvica (S) 4 (10:33), 17. Ivančica 0 (5:44).