Nova pobjeda Dabrova: Varaždin 1930 – Đakovo 34:28

Objavljeno: 16.09.2014. 20:11

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Rukometaši GRK Varaždina 1930 upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu u službenim utakmicama, u razmaku od svega 10 dana. Nakon dva trijumfa protiv Dubrave u Kupu EHF-a i pobjede u Kaštel Sućurcu, večeras je "palo" i Đakovo, u 2. kolu hrvatske Premijer lige.

Iako su Slavonci rezultatski prošli najlošije (Dubravu su Varaždinci pobijedili dva puta s četiri pogotka razlike – 30:26 i 33:29, a Marinu Kaštelu s tri gola viška – 29:26), nisu uopće loše izgledali na parketu, štoviše. Namučili su favoriziranog domaćina, na poluvremenu sačuvali egal (13:13), tek je u nastavku realiziran očekivan ishod, zahvaljujući prije svega sjajnim obranama vratara Mislava Lončara (skupio ih je čak 18 – u prvom poluvremenu šest, u drugom dvostruko više).

Ovom pobjedom GRK Varaždin 1930 skočio je na drugo mjesto prvenstvene tablice Premijer lige, s golom "zaostatka" za vodećim Porečom (obje momčadi imaju maksimalni učinak, samo što je gol razlika Poreča plus 10 – 63:53, a Varaždina plus devet – 63:54). U idućem kolu Varaždin gostuje u Karlovcu, dok Porečane očekuje derbi kola, protiv također dosad neporažene Gorice.

GRK VARAŽDIN 1930 – RK ĐAKOVO 34:28
VARAŽDIN – dvorana u Graberju. Gledatelja 220. Suci: Robert Kober (Dugo Selo) i Igor Sunajko (Dugo Selo).
GRK VARAŽDIN 1930: Lončar (18), Horvat 7, Sršen 2, Kuduz 5, Tokić 1, Marčec 2, Jeftić 2, Huđ 6(3), Kontrec 4, Težak 1, Čelić 1, Herman 1, Vincek, Šipić 2, Špikić (1). Trener: Silvio Ivandija.
ĐAKOVO: Rajković (8), Nađ 4, Lubar 4, Pahanić 10(2), Šaravanja 3, Eskeričić 3, Puljić, Bureš, Punda 1, Barberić, Goluža 2, Perković 1, Petrović (3). Trener: Jerko Pejić.
Sedmerci: Varaždin 1930 3(3), Đakovo 2(2).
Isključenja: Varaždin 1930 2' (Huđ), Đakovo 2' (Lubar).
Igrač utakmice: Mislav LONČAR.