ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Odlični Varaždinci na memorijalnoj trail utrci u Svetom Juraju na Bregu

Objavljeno: 28.08.2019. 07:54

Zadnja izmjena: 28.08.2019. 08:02

U Malom Mihaljevcu održana je 3. trail utrka u spomen na predsjednika i trkača AK Međimurje Stjepana Koraja, koji je tragično preminuo u lipnju 2017. godine na polumaratonskoj utrci u Fužinama.

Natjecatelji su mogli nastupiti u glavnoj utrci na 16.3 km ili u utrci građana na 4.3 km. Start i cilj bio je u prostoru PG Geler Mali Mihaljevec, a glavni organizator uz pomoć domaćina bio je AK Međimurje. Utrku je ukupno završio čak 221 natjecatelj, 93 u glavnoj i 128 u utrci građana.

Na ovoj memorijalnoj utrci nastupilo je i dosta članova AK Varaždin, koji su ostvarili  zapažene rezultate. Tako je u glavnoj utrci pobijedio Igor Goričanec. Njemu je za 16.3 km trebalo 1:08:28, a dvije sekunde kasnije na 2. mjesto plasirao se također Član AK Varaždin Andrej Hladnik. Na pobjedničkom postolju pridružio im se i Mario Špoljar iz AK Zabok (1:09:35) dok su 4. i 5. mjesto zauzeli Matija Zadravec (1:11:13) i Zoran Križanić (1:16:20) iz AK Varaždin.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Paula Šimunčić, koja bi prema najavama trebala pristupiti AK Varaždin, s odličnim vremenom od 1:24:04. dok je 2. mjesto osvojila je sve bolja Alenka Horvat 1:25:45 dok se na 3. mjesto plasirala Bojana Radovan (IND) – 1:35:10. Iskrene i velike čestitke Pauli i Alenki na pobjedi i plasmanu!

U utrci građana na 4.3 km uvjerljiva i suverena pobjeda Simone Jambrošić (18:10) a 3. mjesto osvojila je također uskoro nova članica AK Varaždin Ana Goričanec sa vremenom 23:22.