Sjajno otvaranje županijskih nogometnih liga u Nedeljancu!

Objavljeno: 19.08.2013. 10:41

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Ovog je vikenda po?elo prvenstvo u županijskim nogometnim ligama. Utakmica vikenda definitivno je igrana u Nedeljancu, gdje je istoimeni doma?in pred ?ak 400-tinjak gledatelja slavio protiv Varteksa 3:1.

Novak u Prvoj ŽNL, NK Varteks, u Nedeljanec je stigao bodren o?ekivano velikim brojem navija?a, me?u kojima su bili i prepoznatljivi White Stonesi. S druge strane, o?ito su ambicije Varaždinaca i simpatizerima Nedeljanca bile motiv da odgovore velikom navija?kom podrškom, iako je sasvim sigurno dobrom ozra?ju pridonijelo i odli?no otvaranje sezone kroz kup natjecanje. Nedeljanec je najprije izbacio aktualnog viceprvaka Prve ŽNL, s laganih 3:0 i to na gostuju?em terenu, a onda je na Veliku Gospu stradala i Vindija iz Vo?e još dvostruko uvjerljivije, bilo je 6:0.

Protiv Varteksa su Nedeljan?ani svoj prvi na utakmici, a 10. gol sezone (bez ijednog primljenog) postigli u 32. minuti, strijelac je bio Martin Gazdek. Tih 1:0 bio je i rezultat prvog poluvremena, a za veliku radost varaždinskih navija?a pobrinuo se ve? u 5. minuti nastavka Borna Radi?, koji je ušao upravo na startu drugog poluvremena umjesto Horvata. Nedeljanec je primio gol nakon to?no 230 minuta u aktualnoj sezoni. Prili?no je mirisalo na remi, tim više što se utakmica sve više bližila kraju, 1:1 je stajalo punih 20 minuta. I onda u 70. novo oduševljenje doma?ih navija?a, iskusni Petar Kocijan zabio je za 2:1. Varteksovci su pokušavali izjedna?iti, opasno je bilo u 82. minuti kad je nakon oštre lopte Poljana za malo na drugoj stativi zakasnio Dominik Matu?ec. Umjesto toga, ?etiri minute prije kraja Marko Kova?i? je pospremio još jednu loptu iza le?a vratara Šprema, za kona?nih 3:1.

- Odli?na utakmica, puna tempa, ono kako se kaže – prava prvenstvena. Greške su odlu?ile pobjednika, prvi smo pogodak recimo primili nakon udarca iz kuta prije kojeg je lopta bila u našem posjedu i nepotrebno završila u korneru. Uspjeli smo izjedna?iti, krenuli po pobjedu i onda opet dekoncentracijom dopustimo Nedeljancu da povede. Sve u svemu, ?estitam doma?inu na zasluženoj pobjedi – prokomentirao je otvaranje sezone u Prvoj ŽNL trener Varteksa Dejan Car. Kolega sa suprotne strane, Miroslav Fošnar, popularni Shele, imao je dakako daleko više razloga za zadovoljstvo.

- Sjajan nogometan dan, fantasti?na atmosfera i odli?na utakmica, korektna s obje strane. Vidjela se kod mojih igra?a velika želja, kad se igra ovakva utakmica i pred toliko publike, onda je i nama trenerima lako, ne treba posebne motivacije. Upisali smo tre?u pobjedu u tjedan dana, imamo odli?nu mladu mom?ad, a i logisti?ki se klub nakon turbulentne prošle sezone kvalitetno posložio. Zadovoljni smo, kako ne bismo bili – rekao je Fošnar.

Osim utakmice u Nedeljancu, veliku je pozornost zaslužio i susjedski derbi u Tur?inu, gdje je ku?anski Zelengaj odnio bodove protiv Dubravke. Vrijednu gostuju?u pobjedu i to sa ?ak 4:0 upisali su i izabranici Andrije Balaji?a (Obreš) u Sra?incu, dok je Lepoglava neo?ekivano uvjerljivo (?ak 6:2) pobijedila uvijek neugodni Rudar '47 iz Ladanja.

Evo i svih rezultata 1. kola Prve ŽNL i Druge ŽNL istok/zapad:

1. ŽNL: Nedeljanec – Varteks 3:1, Dubravka – Zelengaj 0:1, Lepoglava – Rudar '47 6:2, Sloga (S) – Plitvica (G) 0:1, Novi Marof – Jalžabet 1:0, Sra?inec – Obreš 0:4, Plitvica (S) – Bednja 3:1, Zadrugar – Polet (C) 3:1.

2. ŽNL – Istok: Trnje – Polet (T) 1:1, Mladost (Vž) – ?evo 0:0, Mladost (VT) – Sloboda (T) 1:4, Mladost (M) – Sloboda ŠN 5:0, Varaždin ŠN – Zagorac 1:1.

2. ŽNL – Zapad: Nova Ves – Ora? 4:2, Omladinac (J) – Vinica 2:2, Mladost (D) – Mladost (K) 2:6, Vratno – Dinamo (B) 1:5, Majerje – Budu?nost (V) 0:4, Vindija – Podravac (S) 0:0.