Slavljem u Umagu Dabrovi do naslova jesenskog prvaka

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 03.12.2013. 07:28

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Rukometaši Varaždina u subotu su u derbiju kola u Umagu stigli do 11. prvenstvene pobjede, te time stekli naslov jesenskog prvaka.

Utakmica u Umagu ujedno je bila i posljednja iz prvog kruga natjecanja, a završila je pobjedom Dabrova od jednog gola, no varaždinski rukometaši vodili su praktički cijeli susret.

Derbi 13. kola u Umagu započeo je vrlo izjednačeno, igralo se "gol za gol" u prvom poluvremenu, sve do 9:9, kada Dabrovi s četiri uzastopna gola rade prednost od četiri gola. Vlastitom neopreznošću prednost od četiri pogotka nisu uspjeli zadržati te domaćin do odmora smanjuje na minus dva.

U nastavku Varaždinci kreću još bolje, predvođeni raspoloženim Horvatom i Marčecom, već u 38. minuti imaju visokih pet golova prednosti (17:22). Ipak, nisu uspjeli prelomiti susret u svoju korist. Domaćin se uz podršku navijača vraća na dva gola razlike, no to je bilo ujedno sve što su Umažani uspjeli napraviti. Kada je Balent dvije minute prije kraja obranio "zicer" domaćinima, bilo je jasno da je utakmica riješena. S dva gola u posljednje dvije minute, domaćin je tek ublažio poraz.

Ekipa Varaždina ovime je osvojila naslov jesenskog prvaka, nakon 13 odigranih utakmica sa svim ekipama u ligi. Ukupan skor je 11 pobjeda, jedan remi (Karlovac) te jedan poraz (Kaštela). Uz bolju gol razliku od Poreča, s istim brojem bodova, Dabrovi se nalaze na prvom mjestu.

Do zimske pauze odigrat će još dvije utakmice, i to dva vrlo teška gostovanja - u Rijeci protiv Zameta iduće subote te 15. prosinca u derbiju prvenstva protiv Poreča. Obje ekipe varaždinski su rukometaši pobijedili na domaćem parketu na početku prvenstva.

Umag – GRK Varaždin 31:32 (14:16)

Umag – sportsko-školska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Glavinić, Veraja.

Umag: Modrušan (7 obrana), Burnić (2 obrane), Milinković, Jakupović, Ravnić, Gadža 6, Lovrić 3, Vučko 1, Bošnjak 1, Jerković 4, Stapar 4, Marić, Pahanić 7, Beliga, Merhar 5, Jotić.

Varaždin: Grd (5 obrana), Balent (4 obrane), Hirš, Melnjak, Jeftić 4, Horvat 8, Trojko, Kontrec, Vincek, Sršen 4, Vidaček 1, Kuduz 3, Mišković 3, Herman, Marčec 6, Tokić 3.

Rezultati 13. kola: Karlovac – Zamet 35:32, Đakovo – Moslavina 34:26, Medveščak – Poreč 24:25, Bjelovar – Spačva 30:29, Dubrava – Buzet 30:27, Marina Kaštela – Gorica 28:25.

Poredak nakon 13. kola: Varaždin 23 boda, Poreč 23, Karlovac 20, Zamet 16, Umag 16, Dubrava 14…