Treća HNL: Podravina – BSK 3:0, Varaždinu bod u Čakovcu

Objavljeno: 04.10.2014. 20:33

Nogometaši Podravine s glatkih su 3:0 slavili u derbiju kola, dok su Varaždinci u susjedskom, nekad prvoligaškom derbiju odigrali s Međimurjem 1:1, uz nekoliko spornih detalja na njihovu štetu.

Varaždin je u Čakovec otputovao uz puno kadrovskih problema ionako „tanke“ momčadi. Trener Ivica Solomun opet je na klupi imao samo trojicu igrača, s tim da je i bez toga od prve minute u vatru gurnuo i Kolarića koji je tri dana bio izvan pogona zbog viroze i visoke temperature i još uvijek neadekvatno oporavljenog Ivanovića. Utakmicu u Čakovcu pratili smo na licu mjesta i – bolje ju je otvorio domaćin.

Iako je prvi zaprijetio Režić za Varaždin iz slobodnog udarca, u 18. minuti dogodila se prva velika prilika za Međimurje. Golik je ubacio iz kuta, a Hranilović glavom gađao tik uz desnu stativu gola Galošija. Devet minuta kasnije veznjak Varaždina Tuđan je opalio s više od 20 metara i pogodio – prečku, a u 34. minuti tresla se i varaždinska prečka – oštru prizemnu loptu s desne strane Režić je umalo pospremio u svoju mrežu, lopta je od prečke otišla u korner.

Pet minuta kasnije Međimurje je povelo, iako su Varaždinci tražili zaleđe. Pintarić je pucao, a na drugoj stativi Rebernik podmetnuo nogu, dojučerašnji igrač Varaždina zabio je svojima – 1:0. Tri minute prije toga igrači Varaždina tražili su i najstrožu kaznu u svoju korist – nakon centaršuta s desne strane lopta je pogodila u ruku jednog igrača Međimurja (Mesarić?), međutim sudac se nije oglasio. U tri minute dva škakljiva detalja, oba s dobrim ishodom za domaćina.

Ako je u 36. i 39. minuti još bilo kakve dvojbe, u 66. minuti Varaždin je drastično oštećen. Nemanić se našao sam pred golom Međimurja, pucao u nebranjenu mrežu, a Dodlek je rukom obranio i loptu skrenuo u korner. Umjesto kaznenog udarca i crvenog kartona samo – udarac iz kuta.

U 77. minuti ipak – poravnanje. Marić je uputio prizeman udacar, vratar Šafarić uspio skrenuti u stativu, ali natrčao je Nemanić i rasparao mrežu – 1:1. Dvije minute kasnije mogli su Varaždinci i do punog plijena. Sam je prema vrataru Šafariću išao Tuđan, međutim malo se spetljao, netko mu je uspio izbiti loptu iz nogu, a ista je došla do Režića koji je pucao – pokraj gola. Imalo je u 82. minuti i Međimurje svoju matnu situaciju, ali je Galoši sjajno nogom obranio pa konačnih 1:1 ispada kao – realan ishod.

Derbi u Ludbregu u potpunosti je pripao Ludbrežanima, Sačer i Stipanović u samo su tri minute riješili pitanje pobjednika, golovima u 26. i 29. minuti. U nastavku je mladi Novačić potvrdio pobjedu, visokih 3:0 u derbiju za uvjerljivo učvršćivanje prvog mjesta na tablici.

Rezultati 8. kola Treće HNL Istok: Podravina – BSK 3:0, Međimurje – Varaždin 1:1, Bjelovar – Virovitica 1:0, Slavonija – Koprivnica 2:0, Belišće – Đakovo Croatia 5:0, Vukovar 1991 – Oriolik 2:0. Utakmice Mladost (A) – Mladost (Ž) i Višnjevac – Slavija igraju se sutra.

Poredak nakon 8. kola: 1. Podravina 19 bodova (gol razlika 20:10), 2. Slavija 15 (10:3), 3. Bjelovar 15 (15:12), 4. Vukovar 1991 14 (19:13), 5. Mladost (Ž) 14 (12:8), 6. Belišće 13 (18:16)... 13. Varaždin 7 (6:9), 14. Đakovo Croatia 7 (7:16), 15. Oriolik 4 (6:14), 16. Virovitica 0 (7:25).