Varaždinski Drava Forester uz bok najboljim disc golf turnirima na svijetu

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 12.11.2015. 16:33

Zadnja izmjena: 14.01.2016. 11:37

Tijekom proteklog vikenda, od 6. do 8. studenog u Varaždinu je održan ?etvrti me?unarodni disc golf turnir Drava Forester.

Na turniru su sudjelovala 53 igra?a iz 11 zemalja, pa su tako uz doma?e igra?e lete?e diskove kraj dvorane Arena na Dravi bacali i sudionici iz SAD-a, Finske, Ujedinjenog Kraljevstva, Nizozemske, Njema?ke, Austrije, Slova?ke, Ma?arske, Španjolske i Švicarske.

Natjecanje se odvijalo kroz tri runde po 21 stazu koje su odigrane u petak, subotu i nedjelju, a za kraj je uslijedilo finalno natjecanje u kojem je po petero najboljih pokazalo svoja znanja i umije?a na šest novih staza pred zainteresiranim gledateljima.

Pobjedu na turniru suvereno je odnio najbolje rangirani igra?, Dominik Stampfer iz Njema?ke, koji je poveo nakon 1. runde, pa izgubio vodstvo i onda u finalu ponovno odigrao odli?no i ponio titulu najboljeg. Drugo mjesto osvojio je pobjednik turnira iz 2013. godine Matias Söderström, a na tre?e mjesto plasirao se još jedan Finac, pobjednik iz 2014. godine Teemu Malmelin. Uz njih u finalnom natjecanju sudjelovali su i, u kona?nici, ?etvrtoplasirani Nijemac Benedikt Heiß te petoplasirani Englez Derek Robins. Ovime se potvrdila još jedna velika draž ovog sporta, a to je ?injenica da u njemu mogu me?usobno konkurirati igra?i razli?itih dobnih skupina pa su tako me?u pet najboljih igra?i u dobi od 23 do 55 godina.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je jedna od najboljih igra?ica u Europi, Švicarka Natalie Holloköi, dok je drugo pripali pobjednici iz 2013. godine - Slovakinji Katki Bodovoj. Tre?e mjesto osvojila je Finkinja Hannele Määttä.

Od igra?a iz Hrvatske najbolje rezultate ostvarili su varaždinci Nino ?urak s 13. mjestom kod muških te Danica Pajtak s 5. mjestom kod žena.

U pobjedni?kom govoru Dominik Stampfer, trinaesto-rangirani igra? u Europi, je istakno kako je ove godine igrao tri turnira iz kategorije Major (serija od šest turnira najvišeg svjetskog ranga), i to jedan u Finskoj, drugi u SAD-u te tre?i u Hrvatskoj. Pojasnio je da Drava Forester, iako zapravo nije PDGA Major turnir te ne okuplja najbolje svjetske igra?e i nema nagradni fond od nekoliko tisu?a eura ima nešto drugo – duh zajedništva i dobre atmosfere te je posebno zahvalio organizatorima na svemu i najavio svoj ponovni dolazak u Varaždin za godinu dana.

Pobjednica Natalie Holloköi, osim pohvala turniru, istaknula je i oduševljenje nagradom koju je dobila – likovnim radom na temu disc golfa kojeg je izradila varaždinska umjetnica Suzana Bernat, i koji ?e, za razliku od ostalih trofeja i priznanja koje je osvojila u svojoj dosadašnjoj karijeri pa „posremila u kutiju“, odmah završiti za zidu njenog doma.