Varaždinski maratonci uspješni na supermaratonu "Od Kaptola do Kaptola"

Objavljeno: 24.03.2014. 18:54

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

U nedjelju, 23. ožujka održan je 39. me?unarodni supermaraton Zagreb – ?azma "Od Kaptola do Kaptola".

Supermaraton "Od Kaptola do Kaptola" jedna je od najstarijih i najprestižnijih utrka u Hrvatskoj, koja ima start u Gradu Zagrebu, prolazi kroz Zagreba?ku i Bjelovarsko-bilogorsku županiju te završava u Gradu ?azmi. Ujedno je, s duljinom staze 61,350 km, najduža cestovna utrka u Hrvatskoj.

Sa zagreba?kog Kaptola prema ?azmi je krenulo 75 maratonaca, a me?u njima je bilo i nekoliko Varaždinaca.

Varaždinska triatlonka i prva Hrvatica koja je završila utrku dionice dvostrukog Ironmana, Karla ?ovi? iz varaždinskog Triatlon kluba 042, utrku je završila na 2. mjestu u kategoriji žena od 30 do 39 godina (ukupno 56. mjesto) s vremenom 6:28:07.

Tre?e mjesto u kategoriji muškaraca od 40 do 49 godina (i ukupno 20. mjesto) osvojio je Franjo Korošic (TK Marathon95) - 5:23:48, Ladislav Gregorin?i? (TK Marathon95) bio je 4. u kategoriji muškaraca od 50 do 59 godina (ukupno 21. mjesto) - 5:24:41, Antun Beloševi? (TK Marathon95) bio je 6. u kategoriji muškaraca od 50 do 59 godina (ukupno 27. mjesto) - 5:40:59, dok je Jakov Klapež (TK Marathon95) osvojio 1. mjesto u kategoriji muškaraca 60 i više godina (ukupno 45.), s vremenom 6:00:22.