Rukometaši Vidovec Biosa remizirali s Bjelovarom kod kuće

Objavljeno: 19.05.2013. 09:36

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:16

U sklopu 4. kola Lige za poredak rukometaši Vidovec Biosa remizirali su sa Bjelovarom na domaćem terenu, u jednom zanimljivom susretu...

Domaći su bolje otvorili susret s Bjelovarom, gdje su i vodili s lijepom prednošću,14:9 u 16. minuti. Međutim, Bjelovar se vraća u utakmicu, s četiri uzastopna gola, da bi do poluvremena gledali vrlo izjednačenu utakmicu.

Igralo se gol za gol do 19:19 na poluvremenu. Obrane se nisu baš igrale u prvom dijelu. Dobru igru s kraja prvog poluvremena, gosti nastavljaju i u nastavku igre, iako im nije igrao jedan od najboljih igrača, vanjski šuter Horvat. Tandara, Kontrec i Vidaković, predvodili su goste, koji u nastavku vode cijelo drugo poluvrijeme.

Prednost je u nekoliko navrata iznosila čak i četiri gola. Preokret se dogodio kod 26:30, deset minuta do kraja. Četiri uzastopna gola domaćih (Jeftić 2, Težak, Vidaček) za izjednačenje. Vidovec Bios imao je čak i vodstvo dva puta, 32:31 i 33:32, ali tridesetak sekundi prije kraja Kontrec s pozicija vanjskog zabija za 33:33.

Posljednji napad domaći rukometaši su zakomplicirali, tako da praktički nisu uputili pravi šut prema vratima raspoloženog Dubravka Grgića (17 obrana).

Ovim remijem Vidovec Bios se vjerojatno i oprostio od šanse za višim plasmanom u Ligi za poredak. Nalaze se  na posljednjem mjestu sa 7 bodova, dok vodeći Bjelovar i Zamet imaju po 12, a Buzet 9 bodova.

U idućem kolu ruokmetaši Biosa igraju na domaćem parketu protiv Zameta, a bit će to ujedno i posljednja utakmica u Vidovcu ove sezone, da bi u posljednjem kolu gostovali u Buzetu.

Vidovec Bios - Bjelovar 33:33 (19:19)

Vidovec Bios – Grd (3+0 obr.), Dobovičnik 1, Peček 4, A. Melnjak 3, Jeftić 6, Svetec, Težak 4(1), Vincek 3, Petric, Vidaček 2, Breljak, Lovrenčić, Turković 3, Balent (8+0 obr.), Herman 3, Marčec 4. Trener: Alan Belko.

Bjelovar – Grkinić, Iv. Gašparović 1, Ezgeta 4(2), Jurišić, Vidaković 8, Grgić (17+0 obr.), Šimunović 1, Ig. Gašparović 6, Gotal, Fiala, Kontrec 6, Tandara 7. Trener: Dalibor Sokač.