3.HNL: Nedeljanec i Ivančica slavili, Podravina poražena

Objavljeno: 17.10.2011. 15:21

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Odigrano je deveto kolo 3.HNL sjever. Od naših županijskih predstavnika Nedeljanec i Ivančica upisali su domaće pobjede, dok je Podravina izgubila na gostovanju kod Čakovca...

Nedeljanec je na domaćem terenu svladao predposljedni Polet Pribislavec 7-2. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je domaćin deklasirao Polet.

U šestoj minuti domaćina je u vodstvo doveo Melnjak, ali gosti već u 12. izjednačuju preko Kaniszai. U 15. minuti domaćin opet vodi, a vodstvo mu donosi Dominik Matučec. Do kraja poluvremena prednost Nedeljančana povećava Melnjak.

U drugom poluvremenu opet bolji domaćin, te preko Melnjaka domaćin prednost na terenu kapitalizira pogotkom u 52. minuti. Gosti smanjuju na 4-2 preko Krištofića, ali domaćin u završnici pogocima ponovo Melnjaka pa Hudoletnjaka iz jedanaesterca i Drožđeka u samom finišu svoju je prednost povećao ne dovodeći u pitanju dobivnu utakmicu.

Ivančica je na domaćem terenu svladala Podravac 4-0. Igrač utakmice bio je Dominik Božak koji je postigao hat-trick.

Prvi pogodak postigao Božak je postigao u 29. minuti, drugi u 45. minuti, a treći u 85. minuti. "Točku na i" stavio je Lančić zabivši za 4-0 u sudačkoj nadoknadi.

Podravina je izgubila od Čakovca na gostovanju, oba pogotka za Čakovec postigao je Pintarić.

Od ostalih utakmica Nedelišće je u županijskom derbiju svladalo Graničar 4-2, dok je Koprivnica na gostovanju pobijedila Papuk minimalno 1-0.

Croatia Grabovnica pobijedila je u Križevcima istoimenog domaćina 3-2, dok su najvišu pobjedu ostvarili Ždralovi protiv Mladosti iz Preloga 10-0.

U derbiju devetog kola Slatina je pobijedila Bjelovar 2-0. Pogotke za Slatinu postigli su Džanko i Rušiti.

Rezultati 3. HNL sjever: Nedelišće-Graničar Kotoriba 4-2, Slatina-Bjelovar 2-0, Ivančica-Podravac 4-0, Čakovec-Podravina 2-0, Križevci-Croatia Grabrovnica 2-3, Mladost Ždralovi-Mladost Prelog 10-0, Papuk-Koprivnica 0-1, Nedeljanec-Polet Pribislavec 7-2

Tablica 3.HNL sjever: 1. Slatina 24, 2. Koprivnica 23, 3. Mladost Ždralovi 20...7. Ivančica 16, 8. Nedeljanec 14, 9. Podravina 13..., 15. Polet Pribislavec 3, 16. Slatina 1