A-2 sjever: Vindija i Grafičar poraženi, Ivančica slavila

Objavljeno: 27.02.2012. 13:05

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je devetnaesto kolo košarkaške A-2 lige sjever. Najbolje plasirani predstavnik Varaždinske županije, Vindija izgubila je u derbiju protiv vodećeg Međimurja, Ivančica je slavila na gostovanju kod Rudar Cimera, dok je Grafičar poražen od Bjelovara...

Drugoplasirana momčad lige Vindija izgubila je na gostovanju kod vodećeg Međimurja 77-69.

Međimurci su nakon prve četvrtine imali prednost od plus sedam, da bi je do odmora povećali na 13 koševa razlike. U drugom dijelu Vindijaši su uspjeli smanjiti, no za ozbiljniji priključak nije bilo kvalitete. Završilo je plus osam za domaćina.

Najraspoloženiji u redovima Vindije bio je Željko Novak s 22 koša, dok se kod Međimuraca istaknuo Fodor s istim brojem ubačenih poena.

Ivančica je na gostovanju kod Rudar Cimera stigla do svoje devete prvenstvene pobjede. Ivančani su slavili 68-65.

U prvoj četvrtini Ivančani su ostvarili prednost od plus 13, da bi u drugoj četvrtini domaćin smanjio na minus 11. U drugom dijeli domaćin je prednost smanjivao, no pobjeda je otišla u Ivanec.

Najefikasniji u redovima Ivančice bio je Bušić s 25 postignutih koševa, dok je kod Rudar Cimera najviše ubacio Radiković, 18 poena.

Grafičar je na domaćem terenu pretrpio 19 prvenstveni poraz. Bolja od Ludbrežana bila je gostujuća ekipa Bjelovara 93-83.

Gosti su se u prvoj četvrtini odvojili na 15 poena prednosti, no Ludbrežani su do odmora smanjili na minus osam. U drugom dijelu Bjelovar je održao prednost povećavši je do kraja na plus 10.

Najviše pogodaka kod Lubrežana postigao je Stručić i to 28, dok je kod gostiju najefikasniji bio Vrinjanin s 31 postignutim poenom.

U sljedećem kolu Vindija ugošćuje Petar Zrinski, Ivančica Koprivnicu, dok Grafičar odlazi na noge Podravcu u Virje.

Rezultati A-2 sjever: Međimurje-Vindija 77-69, Rudar Cimper-Ivančica 65-68, Grafičar-Bjelovar 83-93, Koprivnica-Čakovec 53-69, Petar Zrinski-Podravac 81-76, Mladost-Radnik 75-73

Tablica A-2 sjever: 1. Međimurje 38, 2. Vindija 32, 3. Petar Zrinski 31..., 8. Ivančica 28..., 11. Koprivnica 23, 12. Grafičar 19