Dubrava u završnici susreta "slomila" Varteks Di Caprio

Objavljeno: 26.04.2012. 08:22

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Iako su rukometaši Varteks Di Caprija u 40. minuti imali prednost od dva pogotka, Dubrava je u posljednjih deset minuta uspjela "slomiti" Varteksovce i privesti utakmicu kraju u svoju korist. Zagrepčani su u srijedu na domaćem terenu slavili sa 37-33 i tako nanijeli treći ovosezonski poraz varaždinskim rukometašima u međusobnim dvobojima.

U susret su bolje ušli rukometaši Vladimira Vujovića i u četvrtoj minuti vodili 4-2. Varteksovci su prednost od dva pogotka održavali do 11. minute kada su Zagrepčani izjednačili, no gosti su u nastavku ponovo vratili na plus dva.

U 14. minuti domaći su ponovo izjednačili na 9-9, a u sljedećem napadu i poveli. Od tada su rukometaši Dubrave održavali plus jedan, a Varteksovci  su "lovili" izjednačenje. U samom finišu varaždinski rukometaši su ulovili domaću prednost te na odmor otišli s pogotkom prednosti. Prvo poluvrijeme završilo je 18-17 za Varteks Di Caprio.

Na početku drugog dijela Varteksovci su održavali minimalnu prednost, a u 40. minutu ušli su rezultatom 21-23.

Nakon toga rukometaši Dubrave napravili su seriju 3-0 i prešli u vodstvo te pogodak prednost održavali do 50. minute. U posljednjih deset minuta susreta Zagrepčani su uspjeli slomiti otpor Varteks Di Caprija i svoju prednost do kraja povećali na plus četiri. Susret je završio 37-33 za Dubravu.

Varaždince je „uništio“ Toni Vozab koji je deset puta zatresao gostujuću mrežu, dok je kod Varteks Di Caprija najraspolženiji bio Slaven Brdar s osam pogodaka.

U sljedećem kolu Lige za ostanak Varteks Di Caprio u petak ugošćuje Marinu Kaštela.

Dubrava-Varteks Di Caprio 37-33 (17-18)

Dubrava: Grahovac (1 obrana), Kelemen 4, Valentaković, Vozab 10(1), Stojisavljević 5(1), Vida, Bešlić 4, Dumenčić 5, Badžek (8 obrana), Gulsun, Hadrović 2, Totić (2+1 obrana), Kljajić 4, Pipinić 3, Gjergij, Trener: Hrvoje Horvat

Varteks Di Caprio: Žitnjak, Babić 3, Prole 2, Marčec 5(2), Tači, Jagodić, Peček 7, Brdar 8, Ašanin (7+1 obrana), Trojko, Svetec 7(2), Marenčić, Hirš, Varšić, Rodik 1,Trener: Vladimir Vujović