M20 EHF EURO 2018 U SLOVENIJI

Hrvatski juniori nakon pobjede protiv Islanda u nedjelju kreću u borbu za peto mjestu u Europi

Objavljeno: 27.07.2018. 16:38

Zadnja izmjena: 27.07.2018. 16:44

Na juniorskom EP u rukometu, M20 EHF EURO 2018 u Sloveniji, u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta hrvatski su juniori pobijedili Island 31:27 (17:16). Tako će se u nedjelju izabranici Vladimira Vujovića boriti za peto mjesto na Europskom prvenstvu.

Iako su bolje počeli Islanđani, Hrvatska je sredinom prvog poluvremena prešla u vodstvo i yadržala ga do kraja. Island je u nastavku samo jednom uspio povesti, no hrvatski su juniori to uspješno anulirali i deset minuta prije kraja poveli s četiri pogotka što im je omogućilo da na kraju slave s 31:27 (17:16).

Svoju minutažu odlično je iskoristio i Tomislav Špruk (GRK Varaždin1930) i u napadu s igračem više postigao je važne golove za  prednost Hrvatske 22:20 sredinom drugog poluvremena.

Hrvatsku je ponovo do pobjede povukao raspucani Ivan Martinović s osam pogodaka. Sveinn Johannson bio je najbolji kod Islanda sa šest postignutih pogodaka.

Utakmicu za peto mjesto hrvatski juniori igrat će u Celju u nedjelju, 29. srpnja, s početkom u 12:30 protiv pobjednika iz susreta Srbije i Španjolske.