ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Odličan nastup varaždinskih atletičarki i atletičara na vrlo jakom mitingu u Beču

Objavljeno: 27.01.2019. 21:41

Zadnja izmjena: 27.01.2019. 21:44

U Beču je održan Indoor Track & Field Vienna miting na kojem je nastupilo više od 400 stletičara iz 15 zemalja. Atletski klub Sloboda Varaždin imao je četiri predstavnika, a na natjecanju su nastupili i neki prošlogodišnji osvajači medalja sa Europskog prvenstva, što zapravo govori o jačini samog mitinga.

Najuspješnije, od članova AK Sloboda su bile Lucija Pokos i Kristina Dudek. Lucija je na 400 m osvojila 9. mjesto s rezultatom 54,36 što je njezin osobni rekord, ali i prva trka na 400 m u dvorani ikada otrčana. Kristina je u istoj disciplini zauzela 12. mjesto s rezultatom 54, 79. Lucija i Kristina su na dobrom putu da ostvare norme na 400 m za Europsko prvenstvo u dvorani koje će se održati u ožujku u Glasgowu.

U muškoj konkurenciji nastupali su Gabrijel Stojanović na 400 m i David Šalamon na 800 m. Gabrijel je osvojio 28. mjesto s 49,61, a David je 39. mjesto sa 2:00,40. Zbog kratkog vremena za oporavak, od prethodnog natjecanja mlađeseniorskog Prvenstva Mediterana u Francuskoj, David je otrčao ispod svojih mogućnosti.

Sljedeći vikend naše atletičare očekuje prvenstvo Hrvatske u dvorani koje će se održati u Zagrebu te će AK Slobodu predstavljati veći broj atletičara.