I velika Crvena Zvezda pala u Vidovcu!

Objavljeno: 27.08.2011. 22:13

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Velika Crvena Zvezda stigla je u Vidovec na „generalnu probu“ RK Vidovec BIOS uo?i po?etka sezone, a dvorana u Vidovcu, s novom taraflex podlogom i novim tribinama, bila je ispunjena do posljednjeg mjesta. Možda i tisu?u gledatelja „natiskalo“ se u dvoranu, a doma?ini su napravili pravi rukometni show, te na kraju odnijeli veliku pobjedu.

Prepuna dvorana u Vidovcu

Iako se radilo o prijateljskom susretu, na terenu je od prve minute bilo prili?no angažirano, kao da se igra za bodove. Sve u iznimno sportskoj, prijateljskoj atmosferi, gdje su gledatelji gotovo jednako glasno pljeskali gostima, kao i svojim doma?im ljubimcima. Crvena Zvezda je u Vidovec stigla s ?ak sedmoricom novih igra?a, ambicijama da osvoje naslov prvaka Srbije u novoj sezoni.

Susret je otvorio i župan Predrag Štromar, koji je pozdravio sve okupljene, a predstaljena su i šestorica novih rukometaša u redovima vidove?kog „1B“ ligaša, u klubu se nadaju i budu?eg premijerligaša.

Odli?an je bio start vidove?kih rukometaša u utakmicu, poveli su 6:2, zbog ?ega je Butulija morao pozvati time-out ve? u 9. minuti. Nakon toga Beogra?ani su se pribrali, te dolaze na 7:7 u 15. minuti. Nakon toga gledamo uglavnom izjedna?en susret, no Vidovec BIOS ipak je cijelo vrijeme u laganoj prednosti, a i na odmor odlaze s dva gola prednosti.

U nastavak doma?i ulaze opet odli?no, a u 37. minuti imaju i velika ?etiri gola prednosti. Sjajno je igrao Zoran Jefti?, koji je bio najistaknutiji igra? na utakmici. Gosti su ipak držali priklju?ak, uglavnom preko opasnog Š?epanovi?a, no Vidov?ani su ipak u prednosti.

Priklju?io se na listu strijelaca i Alen Melnjak, a Vladimir Malner je bio precizan sa linije sedam metara i najve?u prednost na sredini drugog poluvremena – 25:20. Kapetan Alen Melnjak i Turkovi? uskoro podižu i na sedam golova prednosti, i bilo je jasno da je Vidovec nadomak velike, možemo re?i i povijesne pobjede.

Do kraja utakmice Vidovec BIOS nije dopustio povratak u utakmicu „zvezdašima“, koji ?e na kraju put Beograda sa osam golova razlike. Susret je protekao u iznimno korektnoj atmosferi, gosti su dobili vrhunsko gostoprimstvo, tradicionalno vidove?ko te na kraju zadovoljni napustili Vidovec. A razlog zadovoljstvu možda je i odli?an gulaš i kobasice, nakon susreta, uz zajedni?ko druženje.

Vidovec BIOS – Crvena Zvezda 32:24 (16:14)

Vidovec, dvorana Osnovne škole. Gledatelja: 900. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

Vidovec BIOS – ?rnila, Balent, Dobov?nik 2, A. Melnjak 6, Lili?, Cafuk, Svetec, N. Melnjak 2, Vincek 4, M. Melnjak 1, Sršen, Vida?ek, Breljak 1, Lovren?i? 3, Malner 5(4), Jefti? 7, Turkovi? 1. Trener: Zvonimir Melnjak.

Crvena Zvezda – Ivaniševi?, Jerej, Žifkovi? 2(1), Pucelj 1, ?avaljuga 1, Vukas 2, Š?epanovi? 4, Pušica, Ivan?ev, Jovi? 2, Šljivan?anin 1, ?iri? 4, Doki? 3(1), An?eli?, Brajovi?, Su?lim 1. Trener: Igor Butulija.

Zvonimir Melnjak, trener Vidovec BIOS-a: Zvezda je odli?na ekipa, pripremili smo se jako dobro, odigrali odli?nu obranu i zaustavili sve njihove najvažnije igra?e. Moram biti zadovoljan, vidi se da imamo i veliku širinu i mnogo slatkih briga.

Igor Butulija, trener Crvene Zvezde: Mi smo u procesu uigravanja ekipe, imamo ?ak sedam novih igra?a, a igrali smo i podosta utakmica u posljednjih tjedan dana, tako da nisam razo?aran zbog ovog poraza. ?estitke doma?inu, imaju odli?nu ekipu, a nama je stvarno bilo lijepo ovdje.