NK VARAŽDIN - NK OSIJEK

FOTO Varaždin ponovo iznenadio i pobijedio Osijek eurogolom Drožđeka

Objavljeno: 18.07.2020. 18:28

Zadnja izmjena: 18.07.2020. 21:24

Nakon što je osigurao ostanak u HT Prvoj ligi, NK Varaždin pobijedio je ekipu NK Osijek eurogolom Drođžeka u 39. minuti. Odlično postavljenom igrom u obrani anulirali su sve napade Osijeka i opasno prijetili iz kontranapada.

Prvo poluvrijeme počelo je ispitivanjem snaga i onda je u 9. minuti uslijedila velika prilika za Osijek, u kojoj je Marić promašio prazan varaždinski gol, nakon što se lopta odbila od stative Nevistićeva gola. Osijek od tada polagano preuzima igru, a Varaždin igra na protunapade. Nakon pola sata igre Varaždin se oslobađa pritiska Osijeka i u 39. minuti udarcem iz daljine, s oko 25 metara Drožđek pogađa gol Osijeka. Varaždin nastavlja redati prilike, a najbolja bila je ona Obregona pred kraj poluvremena, ali je lopta završila na prečki osječkog gola.

Drugo poluvrijeme je počelo pritiskom Osijeka i novom prilikom za Marića ali Nevistić je koncentriran i odlično brani udarac s desetak metara. Međutim, drugi dio susreta bio je preslika prvog dijela, samo je Osijek bio sve bezidejniji jer su obrambeni igrači Varaždina odlično odrađivali svoj posao. Osim toga Nevistić je obranio sve što je obrana propustila.

Tijek susreta:

90' Benko žuti karton.

86' Izmjena u ekipi Osijeka Bočkaj izašao Lončar ušao.

82' Benko i Glavina ulaze a Drožđek i Obregon izlaze

77' Varaždin dobro stoji u obrani i pokriva sve igrače Osijeka

73' Osijek sve bezidejnije napada, a Varaždin se odlično brani samo Marić dolazi do prilika ali ili j neprecizan ili Nevistić odlično reagira.

72' Petković izlazi a ulazi Posavec

67' Izmjena i u ekipi Osijeka Mance izlazi a ulazi Lopa

65' Novoselec ušao Tkalčić izašao.

57' Četiri kornera za redom za Varaždin

55' Nova velika prilika za Varaždin. Obrana Osijeka loše je reagirala na ubačenu loptu Mamića i skoro ju upućuju u autogol.

53' Slično kao u prvom poluvremenu Osijek prtišće a Varaždin uzvraća opasnim protunapadima.

46' Opet marić prijeti Nevistiću koji odlično reagira i brani udarac s deset metara.

43' Obregon u prilici ali pogađa prečku.

39' GOOOOL 1:0 Drožđek s više od dvadesetak metara iskosa s lijeve strane pogađa ispod grede Osijekova gola.

35' Varaždin se polako oslobađa pritiska.

31' Žuti karton igrač Osijeka Žaper.

27' Zanimljiv susret za gledatelja, odličnu igru predstavljaju obje ekipe. Varaždin više pokušava prijetiti iz kontranapada.

19' Pritisak Osijeka, međutim obrana Varaždina im ne dopušta da ugroze Nevistićev gol.

18' Kolarić žuti karton

9' Protunapad Osijeka i stopostotna šansa za goste, nakon stative Mariću dolazi odbijena alopta ali promašuje prazna Nevistićevaa vrata.

8' Početno ispitivanje snaga u kojem Varaždin ima više loptu u svojim nogama.

Varaždin - Osijek 1:0 (1:0)