Vindija i dalje neporažena, Ivančica bolja od Grafičara

Objavljeno: 29.11.2011. 09:17

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Odigrano je sedmo kolo košarkaške A-2 lige sjever. Od naših županijskih predstavnika Vindija je zadržala stopostotan niz, dok je Ivančica u županijskom derbiju protiv Grafičara upisala treću ovosezonsku pobjedu...

Košarkaši Vindije na gostovanju u Đurđevcu pobijedili su Mladost 66-53.

Nakon prve četvrtine Vindija je imala plus dva da bi domaćin u drugoj četvrtini smanjio prednost i do odmora otišao s prednošću od tri poena. U drugom dijelu Vindija je stigla zaostatak i do kraja susreta svoju prednost povećala na plus 13.

Najistaknutiji u redovima Vindije bio je  Zlatko Štefan s postignutih 18 poena, dok se kod domaćina istaknuo Buković s 19 ubačenih koševa.

U županijskom derbiju Ivančica je na gostovanju u Ludbregu svladala Grafičar 89-75.

Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su Ivančani od početka do kraja bili bolja i kvalitenija ekipa. U prvoj četvrtini gosti iz Ivanca ostvarili su prednost od plus osam, te su tu prednost održavali kroz prvi dio da bi je do kraja susreta povećali na plus 14.

Najefikasniji u redovima Ivančice bio je Morović s 21 ubačenim poenom, dok se kod domaćina istaknuo ponovo kapetan Luka Siladić s 31 ubačenim košem.

U sljedećem kolu drugoplasirana momčad prvenstva sa stopostotnim učinkom Vindija dočekuje vodeću momčad Međimurje, Ivančica ugošćuje Rudar Cimper, dok Grafičar odlazi na noge Bjelovaru.

Rezultati 7. kola A-2 lige sjever: Mladost-Vindija 53-66, Grafičar-Ivančica 75-89, Radnik-Čakovec 86-79, Međimurje-Podravac 90-81, Petar Zrinski-Bjelovar  102-77, Rudar Cimper- Koprivnica 91-69

Tabilca A-2 liga sjever: 1. Međimurje 14, 2. Vindija 14, 3. Radnik 12..., 9. Ivančica 10..., 11. Bjelovar 7, 12. Grafičar 7