Završeno natjecanje u A-2 ligi sjever: Vindija viceprvak, Ivančica sedma, Grafičar posljednji

Objavljeno: 20.03.2012. 13:12

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je posljednje, 22. kolo košarkaške A- 2 lige sjever, od predstavnika Varaždinske županije, Vindija i Ivančica su slavili, dok Grafičar ni u posljednjem kolu nije uspio stići do pobjede. Vindijaši su tako osvojili naslov viceprvaka, Ivančani  zauzeli sedmo mjesto, dok su Ludbrežani završili na posljednjem mjestu...

Vindija, koja je prvenstvo završila na drugom mjestu iza Međimurja u posljednjem je kolu svladala Rudar Cimper 76-58.

U prvoj četvrtini Vindijaši su se odvojili na plus četiri, da bi gosti do odmora smanjili na minus dva. U trećoj četvrtini Vindija je prednost povećala na plus 19 te susret mirno privela kraju.

Najefikasniji u redovima Vindije bio je Željko Novak s 30 poena, dok je kod gostiju najviše poena postigao Varga, 15.

Ivančica je u gostima kod Bjelovara slavila rezultatom 90-79.

Nakon prve četvrtine Bjelovar je imao pola koša prednosti, a Ivančani su do odmora prednost preselili na svoju stranu i na odmor otišli s plus šest. U drugom dijelu košarkaši Ivančice su održavali svoju prednost, povećavši je do kraja na plus 11.

Najrasploženiji kod Ivančana bio je Bušić s 25 koševa, dok najsvijetlija točka kod domaćina bio Zadravec s 29 poena.

Grafičar ni u posljednjem kolu nije uspio stići do pobjede. Ludbrežani su poraženi kod Radnika 110-76.

Križevčani su cijeli susret bili bolja momčad te iz čevrtine u četvrtinu povećavali svoju prednost koja je na kraju dosegnula čak plus 34.

Najviše koševa kod domaće ekipe postigao je Maksić, 28, dok su se kod Grafičara istaknuli Stručić i Horvat svaki sa po 18 poena.

Ovime je završeno natjecanje u košarkaškoj A-2 ligi sjever, a naslov je odnijelo Međimurje sa stopostotnim učinkom u 22 utakmice, drugoplasirani su Vindijaši, Ivančani na sedmoj poziciji, dok je Grafičar posljednji s 22 poraza.

Rezultati A-2 liga sjever: Vindija-Rudar Cimper 76-58, Bjelovar-Ivančica 79-90, Radnik-Grafičar 110-76, Čakovec-Međimurje 73-78, Mladost-Petar Zrinski 81-61, Podravac-Koprivnica 93-59

Tablica A-2 liga sjever: 1. Međumurje 44, 2. Vindija 38, 3. Podravac 36..., 7. Ivančica 33..., 11. Koprivnica 27, 12. Grafičar 22