1. HNL: U naslovnim ulogama Varteksovci i Nives Celzijus

Objavljeno: 22.07.2011. 22:45

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

U petak je zapo?elo prvo kolo doma?e nogometne lige. Iako nema televizijskih prijenosa na „nacionalnoj dalekovidnici“, Zdravko Soldo, Lovorko Magdi?, ?or?e Ivkovi? i društvo, ipak su prenosili utakmice na Hrvatskom radiju. U naslovnim ulogama bili su Varteksovci...i Nives Celzijus...

U Koprivnici je gostovao Zagreb, a po obi?aju cijela „kolonija“ Varteksovaca igrala je od prve minute u satavu koju vodi Roy Feren?ina – Benko, Mujanovi?, Brezovec, Maras, dok je u redovima Zagreba od prve minute startao Nikola Frljužec.

Pobjedni?ki pogodak postigao je odli?ni Leon Benko, koji je nakon lanjskih 8 golova u samo 11 ligaških utakmica, i novu sezonu otvorio u sjajnoj formi. A tek ovog tjedna, do kraja je riješio svoj status u Koprivnici, jer pregovori oko produženja nisu bili zaklju?eni.

Leon Benko ponovno je bio nezaustavljiv (Foto: N. Wolf, P. List / CROPIX)

Utakmicu je svojim nastupom za?inila „estradna umjetnica“ i „književnica“ Nives Celzijus, koja je na koprivni?ki travnjak sletjela helikopterom i otpjevala svoju novu pjesmu Gol, posve?enu Leu Messiju.

Nives Celzijus uzbudila je strasti gledatelja u Koprivnici (Foto: N. Wolf, P. List / CROPIX)

Najuzbudljivija rezultatski bila je utakmica izme?u Karlov?ana i Puljana. Ona je odlu?ena tek u 93. minuti, kada je Enes Novini? ponovno iskazao sjajan osje?aj za pogodak i iz gužve poentirao za 2:1 doma?ih. U redovima Puljana igrao je i Igor Prahi?, koji je prošlog tjedna potpisao za Istru.

Enes Novini? u prodoru (Foto: Bruno Konjevi? / CROPIX)

U svojem premijernom prvoligaškom nastupu Lu?ko je ugostilo Zadar, a u drugom poluvremenu zaigrao je i Varaždinac Saša Hojski. Doma?in je poveo golo Raka, ali je izjedna?io za Zadrane Begonja predkraj susreta.

U Gradskom vrtu snage su odmjerili Osje?ani i Rije?ani, a na kraju je završilo „miroljubivo“, rezultatom 1:1. Gosti su bili bolji u prvom dijelu, vodili golom novopridošlog Dedi?a, a doma?in je odmah na po?etku nastavka izjedna?io preko Ljubojevi?a.

Varaždinski prvoligaš svoju utakmicu prvog kola igra u nedjelju, kada ?e ugostiti zagreba?ku Lokomotivu.

Rezultati 1. kola:

Lu?ko - Zadar 1:1, Slaven Belupo - Zagreb 1:0, Osijek - Rijeka 1:1, Karlovac - Istra 1961 2:1.