1.ŽNL: Iznenađenja u Babincu i Beletincu

Zoran Stanko

Objavljeno: 05.10.2014. 18:33

Odigrano je osmo kolo Prve županijske lige, a na prvom mjestu je i dalje Čevo, dok drugo mjesto drži Dubravka...

Kolo je startalo u subotu, a derbi su odigrali Dubravka i Varaždin ŠN. Slavili su nogometaši iz Turčina te skočili na drugu poziciju ljestvice. Do pobjede je stiglo i Čevo u gostima kod Sloge rezultatom 2:1.

U preostalih šest susreta najuvjerljiviji je bio Varteks, slaveći kod Lepoglave 4:0.

Zanimljivo je bilo u Donjem Ladanju, gdje su se susreli domaći Rudar 47 i Nedeljanec, a slavili su Nedeljančani 4:1. Ladinjšćani su poveli u 21. minuti preko Miroslava Ribića, a samo tri minute kasnije igrač Nedeljanca Vladimir Mesec izjednačio je rezultat. Rezultat 1:1 na semaforu je stajao do same završnice, a posljednjim minutama Nedeljančani su postigli čak tri pogotka. U 88. pogodio je Martin Remar, minutu kasnije Marko Kovačić, a "točku na i" stavio je Petar Kocijan u 90. minuti susreta.

Istim rezultatom slavili su Polet iz Cestice protiv imenjaka u Tuhovcu te šemovečka Mladost u Sračincu.

Za veliko iznenađenje pobrinuo se Podravac kod Bednje svladavši Beletinčane 3:2, dok je pravi podvig napravio i Dinamo iz Babinca pobijedivši trećeplasirani Obreš 2:0.

U sljedećem kolu vodeće Čevo ugošćuje Sračinec, a drugoplasirana Dubravke odlazi na teško gostovanje kod Podravca.