1. ŽNL: Polet Tuhovec osmicom preuzeo vrh

Objavljeno: 01.09.2014. 22:16

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Velika je gužva na vrhu tablice Prve ŽNL Varaždin nakon tri odigrana kola, čak četiri kluba imaju po sedam bodova, još njih šest je u rasponu od jedne pobjede.

Ne treba doduše čuditi tako zgusnuta tablica jer ipak je odigrano tek 270 minuta za svakog od aktera lige, međutim svakako je obol gužvi dala i činjenica da nitko nije stopostotan kao i da su samo dva kluba na začelju bez osvojenoga boda.

Polet iz Tuhovca defiitivno je napravio najbolji posao ovog vikenda, visokom 8:2 pobjedom nad ove sezone stvarno neprepoznatljivom Lepoglavom preuzeo je sami vrh prvenstvene tablice. Što je najinteresantnije, Lepoglava je vodila 2:0 i to već nakon 10 minuta igre golovima Marka Žuličeka, ali su Tuhovčani na krilima peterostrukog(!) strijelca Denisa Bartoleca četiri puta „prebacili“ učinak Lepoglave u preostalih 80 minuta igre.

U odnosu na Polet, Bednja i Varaždin ŠN bili su upola toliko efikasni kontra Sračinca odnosno Rudara '47 i zanimljivo je da upravo ove dvije momčadi drže drugo i treće mjesto prvenstvenog poretka. Tih istih sedam bodova ima i Obreš, još jedan kandidat za sam vrh, koji je još u subotu upisao vrijednu 2:0 pobjedu protiv šemovečke Mladosti.

Uživo smo pratili nedjeljnu utakmicu u Cestici, gdje su domaći Polet i Varteks igrali bez pogodaka, a najviše je drame ponudila utakmica u Turčinu gdje je favorizirana Dubravka izgubila od Dinama iz Babinca i ispustila vrh tablice. Domaćin je na poluvremenu vodio 1:0, ali su u nastavku Kokot i Malčec u samo šest minuta preokrenuli na 1:2 i izdržali pola sata za vrijednu pobjedu.

Kako sada stvari stoje, sljedeće kolo nudi veliki derbi. Vodeći tuhovečki Polet ugostit će drugoplasiranu Bednju. Zanimljivo će biti i u Babincu gdje gostuje Varaždin ŠN, ali i u Jalkovcu budući da Varteksu na noge dolazi „stari rival“ – Nedeljanec.

Rezultati 3. kola Prve ŽNL: Polet (T) – Lepoglava 8:2, Dubravka – Dinamo (B) 1:2, Plet (C) - Varteks 0:0, Obreš – Mladost (Š) 2:0, Sračinec – Varaždin ŠN 0:4, Bednja – Rudar '47 4:1, Nedeljanec – Čevo 3:2, Podravac (S) - Sloga (S) 2:2.

Poredak nakon 3. kola: 1. Polet (T) 7 bodova (gol razlika 13:5), 2. Bednja 7 (10:4), 3. Varaždin ŠN 7 (8:3), 4. Obreš 7 (6:1), 5. Dubravka 6 (4:2), 6. Dinamo (B) 5 (5:4), 7. Varteks 4 (10:3)... 15. Sračinec 0 (1:9), 16. Lepoglava 0 (3:14).