3.HNL: Varaždin "popio" pet komada od Višnjevca, Podravina pala u Ždralovima

Objavljeno: 12.09.2015. 19:08

Zadnja izmjena: 14.01.2016. 13:53

Nogometaši Varaždina na doma?em terenu nisu uspjeli prekinuti negativan prvenstveni niz. U subotu ih je na stadionu Varteksa "potopio" Višnjevac slave?i 5:1.

U susret petog kola 3.HNL Istok, Varaždinci su ušli bez ?ak petorice standardnih igra?a što se i osjetilo. U prvom dijelu imali su inicijativu, stvarali prigode, no nisu imali igra?a koji ?e loptu poslati u mrežu.

Gosti kojima je Varaždin posudio plavu garnituru dresova, to su iskoristili i poveli u 39. minuti preko Mihaela Pongra?i?a te s minimalnom prednoš?u otišli na odmor.

Prednost je pove?ao Benedikt Mio? u petoj minuti nastavka, no tra?ak nade Varaždincima donio je Luka Ivanovi? u 73. minuti, smanjivši na 1:2. Samo ?etiri minute kasnije Pongra?i? je pobjegao doma?oj obrani i zabio za 1:3. Pritom su se Varaždinci bunili traže?i zale?e, no sudac je pokazao na centar.

U posljednjim minutama raspad sistema kod doma?ih što su gosti iskoristili poentiravši iz kontri. U 81. minuti na 1:4 povisio je Toni Ka?uni?, a za kona?nih 1:5 zabio je Pongra?i?.

- Nismo smjeli tako odigrati, no napromašivali smo se u prvom dijelu. Bez obzira na promašaje, zadovoljan sam igrom svoje mom?adi u prvom dijelu. Kad smo smanjili, sudac je odlu?io utakmicu jer držim da smo tre?i gol primili iz zale?a. Preveliki je hendikep neigranje nekoliko igra?a i nemamo adekvatne zamjene za njih. Jednostavno lijepo igramo do dvadeset metara od gola, no nedostaje nam pravi napada? koji ?e loptu poslati u mrežu - rekao je trener Varaždina, Rade Herceg.

Drugi predstavnik Varaždinske županije, Podravina poražen je kod Mladosti u Ždralovi 3:0.

Varaždinci su tako ostali na šest osvojenih bodova iz pet kola, dok Ludbrežani imaju sam bod.

U sljede?em kolu varaždinski nogometaši odlaze na noge Bjelovaru, dok Podravini dolazi Mladost iz Antina.