ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

4. Zimski polumaraton i 2. Mrzli cener održan po proljetnom vremenu

Objavljeno: 05.02.2020. 08:03

Zadnja izmjena: 05.02.2020. 08:05

U organizaciji TK Marathon 95 održan je sve popularniji i masovniji 4. Zimski polumaraton i 2. Mrzli cener. Po pravom proljetnom vremenu ukupno je u obje utrke nastupilo je rekordnih 400 natjecatelja.

Start i cilj cjelokupnog događanja bio je kod Gradske sportske dvorane, popularne Arene. Ovaj polumaraton specifičan je po starosnom hendikepu odnosno po tome što se starta po starosnim kategorijama, najprije najstariji trkači, oni s više od 70 godina, a nakon tri minute sljedeća starosna kategorija po pet godina i tako sve do onih mlađih od 40 godina. Tako ova jedinstvena utrka ima i dvostruke pobjednike – one koji su prvi ušli u cilj te one s najboljim neto vremenom.

Rezultati

Najbolji po neto vremenu te ujedno i pobjednik utrke bio je Blaž Orešnik (1:13:04), a  Andrej Hladnik iz AK Varaždin otrčao je životnu utrku i bio 2. s novim osobnim rekordom (1:14:38). Prošlogodišnji pobjednik, Igor Goričanec, također iz AK Varaždin morao se ove godine zadovoljiti 3. mjestom (1:18:38).

Kod žena poredak po neto vremenu bio je isti kao i u cilju. Pobijedila je Jasmina Ilijaš (1:26:43), Maja Urban bila je 2. (1:28:06), a Paula Šimunčić iz AK Varaždin, s novim osobnim rekordom (1:30:47) bila je 3.

36. Lidija Botić – 2:03:51

2. Mrzli cener završilo je 177 trkača i trkačica. Pobjednici su Mitja Krevs (AD Štajerska Maribor – Slovenija) s vremenom 31:16, ispred Gregora Verbošta (AK Poljane Maribor – Slovenija – 33:52) i Vedrana Veršića (AK Koprivnica – 37:29) te Ana Štefulj (AK Sljeme Zagreb) s vremenom 35:46 ispred Natalije Sbull (Maribor – Slovenija – 42:22) i Nives Zabić (AK Maksimir Zagreb – 42:37). U kategoriji veteranki Mirjana Zidarić iz AK Varaždin osvojila je 2. mjesto s rezultatom 47:44.