Barokovci doplivali do 18 medalja u Čakovcu

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 08.12.2014. 09:44

Članovi Plivačkog kluba Barok nastupili su na 16. Božićnom mitingu u Čakovcu te osvojili 18 odličja od kojih 3 zlatna, 6 srebrnih i 9 brončanih...

Na mitingu je nastupilo 250 natjecatelja iz 15 klubova iz Hrvatske i Slovenije, a natjecanje je održano u 11 pojedinačnih i 1 štafetnoj disciplini u kategorijama mlađih juniora, kadeta, te mlađih kadeta.

Najuspješniji predstavnik Baroka bio je mlađi junior Martin Kocijan koji je osvojio dva zlata i broncu. Najbrži je bio u utrkama 50 i 100 delfin, dok je broncu osvojio u utrci 200 slobodno

Zlatom se okitio i Jakov Igrec koji je u kadetskoj konkurenciji bio najbrži na 50 delfin. Od muških, u mlađe kadetskoj konkurenciji Matej Čok osvojio srebro na 100 i broncu na 50 slobodno, u kadetskoj konkurenciji Ivan Vitković je bio treći na 50 delfin, dok je u mlađe juniorskoj kategoriji broncu osvojio Neven Lončarić u utrci 100 leđno.

Najuspješnija ženska predstavnica bila je Martina Štefinec koja je osvojila tri medalje u mlađe juniorskoj konkurenciji. Bila je srebrna na 50 prsno te brončana na 100 i 200 prsno. Dvije srebrne medalje u kadetskoj konkurenciji osvojila je Doris Hudek u utrkama 50 i 100 leđno.

U mlađe juniorskoj konkurenciji po jednu medalju osvojile su  Elena Škrapec koja je bila srebrna na 50 leđno i Mirta Piskač koja je bila brončana na 50 prsno. U kadetskoj konkurenciji do brončanih odličja stigle su Petra Gašparac u utrci 100 leđno i Iva Vresk u utrci 50 delfin. Nika Dobovičnik doplivala je do srebrne medalje u utrci 50 leđno u konkurenciji mlađih kadetkinja.

Mlađa juniorka Lea Ćelić isplivala je A normu za nastup na PH u utrci 200 leđno.