Barokovci osvojili 42 odličja na Regionalnom prvenstvu u Sisku

Objavljeno: 30.06.2015. 09:49

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

U Sisku je proteklog vikenda održano Regionalno prvenstvo u plivanju za sve dobne skupine na kojem su nastupila 264 natjecatelja iz 9 klubova, a plivači i plivačice Baroka osvojili su ukupno 42 odličje od kojih 5 zlatnih, 16 srebrenih i 21 brončano odličje.

U kategoriji početnika Nika Dobovičnik osvojila je čak 5 medalja. Bila je tri puta srebrena i dva puta brončana. Erik Hunjek osvojio je tri srebra, a Leona Juriša broncu. Kombinirana muško-ženska štafeta 4x50 slobodno u sastavu: Erik Hunjek, Nika Dobovičnik, Leona Juriša i Luka Štumberger bila je uvjerljivo najbolja u konkurenciji početnika.

U kategoriji mlađih kadeta Matej Čok osvojio je dva srebra i broncu.

U kategoriji kadeta Jakov Igrec bio je dva puta zlatni: na 200 delfin i 400 mješovito, a među prva tri bio je i u kategoriji mlađih juniora. Iva Vresk osvojila je jednu broncu. Štafeta 4x100 mješovito u sastavu: Doris Hudek, Patricija Lončarić, Iva Vresk i Petra Gašparac bila je trećeplasirana.

U kategoriji mlađih juniora Martina Štefinec bila je dva puta zlatna: na 100 i 200 prsno. U navedenim utrkama, kao i u utrci 50 prsno, bila je među prve tri i u juniorskoj i u općoj kategoriji.

Martin Kocijan u istoj kategoriji bio je srebreni i dva puta brončani, dok je Mirta Piskač bila brončana. Ženska  štefeta 4x100 slobodno i 4x100 mješovito u sastavu: Elena Škrapec, Martina Štefinec, Lea Ćelić i Mirta Piskač  bila je druga u mlađe juniorskoj konkurenciji, a također na postolju u juniorskoj i općoj kategoriji. Muške štafeta 4x100 slobodno i 4x100 mješovito u sastavu: Nikola Briški, Martin Kocijan, Neven Lončarić i Luka Cvetko osvajale su odličja u kategorijama mlađih juniora, juniora, te u općoj.

U juniorskoj kategoriji Karlo Rajković osvojio je broncu na 200 delfin.

Nove norme za PH na ovom natjecanju ostvarili su: Luka Cvetko( 50 i 100 slobodno), Elena Škrapec (100 i 200 leđno), Lea Ćelić (200mješovito). Državno prvenstvo održati će se u Zagrebu od 18. do 21. srpnja, a ukupno 9 plivača Baroka osiguralo je nastup, što je najviše do sada na Ljetnim PH.