Čak tri medalje za atletičarke AK Sloboda na Prvenstvu Balkana

Objavljeno: 28.07.2014. 09:33

Atleti?arke AK Sloboda, koje su bile u sastavu reprezentacije Hrvatske, zabilježile su još jedan u nizu uspjeha ove sezone.

Na Prvenstvu Balkana za seniore i seniorke, koje se održalo 26. i 27. srpnja u Pitestiju, za reprezentaciju Hrvatske nastupili su i atleti?ari i atleti?arke AK Sloboda. Tako u Varaždin idu ?ak tri medalje.

Prvog dana natjecanja ženska štafeta na 4x100 u sastavu Ivana Lon?arek, Lucija Pokos (AK Sloboda), Mateja Jambrovi? (AK Sloboda) i Nika Župa, osvojila je broncu s rezultatom 45,65. Lucija Pokos bila je ?etvrta u utrci na 100 m s rezultatom 11,92, što je ujedno i njen osobni rekord.

Mirko Mi?uda zauzeo je peto mjesto u bacanju kladiva s rezultatom 67,78 m.

Ženska štafeta 4x400u sastavu Marija Hižman (AK Sloboda), Anita Banovi?, Marina Banovi? i Kristina Dudek (Ak Sloboda) drugog je dana natjecanja osvojila srebrnu medalju.

Hrvatske su reprezentativke istr?ale izvrsnu utrku u vremenu 3:37,67 što ih trenutno uvrštava me?u 16 europskih štafeta koje imaju pravo nastupa na predstoje?em prvenstvu Europe.

Broncu je za hrvatsku reprezentaciju osvojila varaždinska atleti?arka Lucija Pokos. Ona je utrku od 200 m istr?ala s rezultatom 24.09. Mateja Jambrovi? u istoj je utrci bila šesta, a istr?ala je s osobnim rekordom 24.50.