Dabrovi dobili Spačvu, Kokice slavile u Zelini

Objavljeno: 01.02.2014. 21:12

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Danas je bila velika subota za varaždinski rukomet.

Rukometaši GRK Varaždina, u Premijer ligi, i rukometašice ŽRK Koka, u Prvoj ženskoj rukometnoj ligi, upisali su vrijedne pobjede.

GRK Varaždin je s minimalnih 25:24 pobijedio Spačvu Vinkovci, dok je Koka također s golom razlike 21:20 slavila u derbiju kola u Zelini.

Dabrovi su se neočekivano jako mučili s Vinkovčanima, koji su se doduše u zimskoj stanci pojačali Šimanovićem iz BIH. Bila je to neizvjesna utakmica svih 60 minuta. Niti jednom razlika nije bila veća od dva pogotka. Na kraju minimalnih 25:24 (na poluvremenu 11:11), pri čemu je najuspješniji bio Ante Kuduz sa sedam pogodaka, a po četiri su zabili Marčec, Mišković i Sršen.

Rukometašice su ugodno iznenadile trijumfom u Zelini, tako uzvrativši za jesenski poraz u Varaždinu (28:32).
Ovom pobjedom su Kokice samo pokazale da su u odličnoj formi nakon što su i u 1. kolu potpuno nadigrale vodeću ekipu lige Sesvete Agroproteinku. Te su spremne za ključne utakmice u borbi za gornji dom lige i potencijalni izlazak na europsku scenu.