Dabrovi i Kokice svoje jadranske goste vratili na more s dvadeset viška!

Objavljeno: 16.03.2014. 10:53

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Dvije uvjerljive pobjede upisali su rukometaši GRK Varaždina i rukometašice Koke u subotnjim prvenstvenim utakmicama u Areni. Dabrovi su slavili protiv Marine Kaštele 32:23, a Kokice protiv Umaga čak 37:25.

Rukometaši Varaždina itekako su uspjeli u svojoj "osvetničkoj misiji". Protiv Marine Kaštele, jedinoj ekipi koja je uspjela pobijediti Varaždince u 25 službenih utakmica ove sezone, Dabrovi su upisali uvjerljivu 32:23 pobjedu na krilima odličnog Sršena (8 pogodaka iz 9 šuteva) i stopostotnog Marčeca (5 golova iz isto toliko udaraca). Kaštelani su koliko-toliko otpor pružali do 25. minute (14:12), no već do odmora je bilo 18:13, a u nastavku je ta razlika samo rasla do konačnih plus devet.

Rukometašice Koke su u nevažnoj utakmici zadnjeg kola prvog dijela prvenstva bile još uvjerljivije. Protiv Umaga, protivnika koji ih je samo tri dana ranije u četvrtfinalu kupa pobijedio s nevjerojatnih 30:23, Kokice su sada slavile s jednako nevjerojatnih 37:25. U jednosmjernoj utakmici osim također uvodnih 20 minuta (10:10) već je do poluvremena bilo 18:11, na kraju 37:25, uz upečatljiv učinak Ivane Dežić i Dore Kalaus - obje su postigle po 8 golova.

Rukometaše Varaždina puno značajnija obveza od utakmice s Kaštelanima čeka u srijedu; u četvrtfinalu Hrvatskog rukometnog kupa gostuju u Metkoviću kod istoimenog vodećeg drugoligaša. Pobjeda donosi završni turnir kupa u Umagu, novu prigodu za izlazak na europsku scenu iduće sezone.