Dabrovi konačno u skladu s renomeom, Đakovo ispraćeno s 32:18

Objavljeno: 28.09.2015. 08:09

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 11:26

Rukometaši GRK Varaždina 1930 upisali su drugu pobjedu u aktualnoj sezoni Premijer lige i napokon se skokom na 7. mjesto primaknuli društvu koje na proljeće želi u Ligu za prvaka.

Samo sedam minuta trajala je neizvjesnost u utakmici GRK Varaždina 1930 i Đakova, na semaforu je tada pisalo 2:2. Onda je uslijedilo sjajnih 13 minuta Dabrova u kojima su serijom 7:0(!) pobjegli na 9:2; standardno ubojitom krilu Marčecu pridružio se konačno i raspucani vanjski Horvat (njih dvojica sami su postigli sedam od devet golova Varaždina u tih prvih 20 minuta) i to se odmah osjetilo na rezultatu. Obrana je bila – standardna, izuzmemo li naime posljednje gostovanje u Rijeci Varaždin prosječno prima manje od 20 po utakmici, tako su i ovaj puta u prvoj trećini utakmice svega dvije lopte završile iza vratara Špikića.

Izgrađeno u prvih 20 minuta Dabrovi su do odmora održali (malo pokvarili baš zato što je popustila obrana pa je u 10 minuta primljeno šest golova, za 13:8 na poluvremenu). No zato je nastavak bio u stilu „onih“ 13 minuta – u prvih 10 minuta nastavka vraćeno je plus sedam (18:11), u narednih pet minuta otišao je Varaždin i na 10 viška (22:12), a četiri minute prije kraja imao i rekordnih plus 15 (31:16). Završilo je nijansu skromnije no dovoljno ubojito – 32:18, uz sjajnih 9 pogodaka Martina Marčeca i 13 obrana Matije Špikića, uz zapažene napadačke role ovoga puta nepogrešivog Zobeca (6 golova iz 6 šuteva) i već spomenutog Horvata (5 pogodaka).

GRK Varaždin 1930 malo je popravio dojam s otvaranja premijerligaške sezone, a priliku za novi uspon na tablici imat će već u srijedu kada – opet na domaćem terenu u Areni uz Dravu – dočekuje pretposljednjeg Medveščaka koji je svoje prve bodove upisao baš ovog vikenda tijesnom domaćom pobjedom protiv Karlovca (25:24).