Dabrovi se glatkom pobjedom nad Zametom vratili na Dravu

Objavljeno: 08.09.2013. 07:10

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Rukometaši GRK Varaždina uvjerljivom su 32:24 pobjedom nad riječkim Zametom otvorili prvenstvo Premijer lige, odigravši svoju prvu utakmicu u Areni na Dravi.

Iako je i u prognozama Varaždin slovio kao favorit na otvaranju prvenstvene utrke, Riječani su dosta dobro krenuli u utakmicu, pružajući solidan otpor tijekom „prve trećine“ utakmice. Konkretno, nakon 18 minuta igre bilo je samo 8:7 za popularne Dabrove, kako se već sad ukorijenio nadimak za novu rukometnu atrakciju Varaždina. No tad se, u samo tri minute, momčad GRK Varaždina odvojila na 12:8, do odmora je ta serija podebljana i na 9:4, za značajnih plus šest na odmoru – 17:11.

U nastavku su Varaždinci održavali stečenu prednost, povremeno je i pojačali, do maksimalnih plus devet (25:16) u 43. minuti igre. U posljednjih 10 trener Belko je dao prigodu i svojim mladim Dabrovima – Trojku, Težaku, Vujoviću, Svetecu i Kokijeru, na čemu su Težak i Trojko zahvalili i pogotcima, a da konačan ishod nisu kompromitirali, održavši glatkih i slatkih plus osam.

Otvaranje sezone za ocjenu vrlo dobar, odlična uvertira u prvi derbi koji dolazi već u subotu, kad Dabrovima u goste dolazi Poreč.

GRK VARAŽDIN – ZAMET 32:24

VARAŽDIN – Arena na Dravi. Gledatelja: 420. Suci: Dražen Volenik i Goran Volenik (obojica iz Virovitice).

GRK VARAŽDIN: Grd (10), Jeftić, Horvat 4, Melnjak 2, Tokić 4(2), Herman 5(1), Marčec 5, Mišković 8, Kuduz 1, Trojko, Težak 2, Vujović, Svetec 1, Kokijer, Balent (5). Trener: Alan Belko.

ZAMET: Slavić (9+3), Vučko 2, Mrakovčić 3, Černeka 2, Uzelac 3, Lončarić 2, Jurić-Grgić 5, Valković 3, Kovačević, Lukačić 1, Stipčić 2, Karaula 1, Vukić. Trener: Marin Mišković.

Sedmerci: Varaždin 6(3), Zamet 1(1).

Isključenja: Varaždin 6' (Herman, Melnjak, Trojko), Zamet 6' (Jurić-Grgić x 3).

Crveni karton: Josip Jurić-Grgić (50).

Igrač utakmice: Martin MARČEC.