Hummel Cup Nedelišće

Dvije pobjede Dabrova

Objavljeno: 21.08.2016. 12:26

Zadnja izmjena: 21.08.2016. 12:26

Nakon uvodnog i donekle očekivanog poraza od vrlo jakog slovenskog prvaka Celje Pivovarne Laško, Dabrovi su jučer na turniru u Nedelišću ostvarili dvije pobjede.

U prvoj utakmici svladali su reprezentaciju Saudijske Arabije 25:21, a većinu posla u ovoj utakmici obavili su u prvih 30 minuta kada su stvorili nedostižnu prednost od osam golova (16:8). Najraspoloženiji u ovoj utakmici bili su Tokić sa 7, Šipić sa 6 te Ljaljek i Huđ sa 4 postignuta gola. Kod Saudijaca bio je to Jassim sa 6 golova.

Tri sata kasnije rukometaši Varaždina igrali su protiv austrijskog prvaka Fiversa iz Beča i ostvarili još jednu pobjedu 33:27. Iako su gotovo cijelo prvo poluvrijeme vodili, Austrijanci su završnicu tog dijela utakmice uspjeli okrenuti u svoju korist (14:13). Fiversi su u nastavku odoljevali nekih sedam – osam minuta, do rezultata 17:17, a onda je Varaždin, iako pomalo umoran, potpuno okrenuo vodu na svoj mlin i ostvario uvjerljivu pobjedu.

Najraspoloženiji kod Dabrova bili su Ljaljek sa 9, Tokić sa 7 i Huđ sa 5 golova, a kod Austrijanaca Schwogner koji je postigao 6 golova. Turnir završava danas kada će se odigrati tri posljednje utakmice. U 15 sati igraju Dubrava i Fivers, u 16.30 Pivovarna Laško i Saudijska Arabija, a u 18 sati stari znanci GRK Varaždin i Dubrava. Ukoliko Celjani pobijede Saudijce, a to je vrlo vjerojatno, osvojit će prvo mjesto.