Objavljeno: 26.09.2015. 19:44

Zadnja izmjena: 14.01.2016. 13:17

Rezultatski mnogo lakše od o?ekivanog, nogometaši Bednje stigli su do slavlja u subotnjem derbiju protiv Dubravke, slave?i kod ku?e 4:0.

Beletin?ani, koji su u srijedu igrali susret šesnaestine finala Hrvatskog kupa s Rijekom, poveli su u 20. minuti preko Toma Koš?aka. U nastavku su nogometaši Dubravke imali nekoliko vrlo izglednih prigoda za izjedna?enje, no nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednoš?u doma?ih.

U drugom dijelu susreta, gledatelji su vidjeli ?ak tri zgoditka i dva dosu?ena jedanaesterca.

U 50. minuti Denis Bartolec zabio je za 2:0 te za miran nastavak susreta. Desetak minuta prije kraja doma?i su imali prigodu za pove?anje prednosti iz udarca s bijele to?ke, no vratar Dubravke Nikola Klju?ari? odli?no je obranio pokušaj Luke Hrebaka.

Nešto kasnije obrambeni igra? Dubravke nespretno je igrao rukom u šesnaestercu i glavni sudac Mario Zebec ponovo je pokazao na kazneni udarac. Ovaj put u 86. minuti nepogrešiv je bio Zlatko Vrbek. Kona?nih 4:0 postavio je Luka Hrebak pogotkom u posljednjoj minuti utakmice.

- Najvažnije da smo nastavili pobje?ivati. Teren je natopljen i noge su teške još od srijede te nije bilo lako, no pokazali smo da imamo snage i utakmicu mirno priveli kraju - rekao je strijelac vode?eg gola Bednje, Tom Koš?ak.

Trener gostiju Rade Mlakar istaknuo je da je Bednja zasluženo slavila.

- U prvom dijelu imali smo tri zicera, nismo ih realizirali i na kraju nam se to vratilo. Kasnije su kiksali u obrani i tako primili pogotke. Ipak, zaslužena pobjeda doma?ina, bili su bolja ekipa - zaklju?io je Mlakar.

Osim derbija u Beletincu, u subotu su se sastali Plitvica i šemove?ka Mladost u Selniku, a slavili su Šemov?ani 4:0. U podravskom derbiju Sloga je u Slokovcu svladala Dravu iz Sv. ?ur?a 3:1.

U 2.ŽNL Istok jedini susret u subotu odigrali su Beretinec i Sloboda ŠN u Beretincu, a Beretin?ani su pobijedili 3:0. U zapadnoj diviziji babine?ki Dinamo svladao je Vindiju u Donjoj Vo?i 2:0.