FOTO Kup EHF, 2. kolo: Nexe protiv Dabrova protutnjao i u uzvratu – 21:32

Objavljeno: 18.10.2015. 22:36

Zadnja izmjena: 24.02.2016. 10:43

Rukometaši GRK Varaždina 1930 izgubili su i uzvratnu utakmicu 2. kola Kupa EHF-a. Nakon 30:20 u Našicama, Nexe je u varaždinskom uzvratu bio još uvjerljiviji, pobiijedivši 32:21.

Varaždinci su europski uzvrat s Nexeom i u pripremi tretirali manje važnim, pro forme, svjesni da su Našićani jednostavno prekvalitetan protivnik da bi ih se u dvije utakmice moglo izbaciti. Sam je trener Vujović najavljivao da je najvažnije da se u tim utakmicama ne dogodi neka (nova) ozljeda, u takvom je ozračju prošao i večerašnji uzvrat. Prijateljskog tipa, Nexe je poslužio kao sparing partner za ono što dolazi, a to su ogledi s istarskim predstavnicima u hrvatskoj Premijer ligi, najprije s Buzetom u gostima pa s Porečom kod kuće.

Ogledalo se sve to i na rezultatu utakmice Varaždina i Nexea. Na poluvremenu je bilo 10:16, u 45. minuti 17:22, ali onda su se gosti opet odlijepili i na kraju slavili 32:21. Posebno je raspoložen bio reprezentativac Vedran Zrnić (8 pogodaka), slijedio je Josip Božić Pavletić (7 golova), u varaždinskim su redovima po 6 zabili Ivan Horvat i Bruno Vili Zobec.

Spomenimo da je Nexe ostao jedini hrvatski predstavnik u Kupu EHF-a. Uz Varaždince, oprostio se i Poreč, izgubivši od Češkog Talenta iz Plzena (u prvoj utakmici u Plzenu bilo je 27:24, međutim Česi su slavili i u današnjem uzvratu – 27:25).