Grafičaru županijski derbi u Ivancu, Vindija pobijedila u Križevcima

Objavljeno: 04.11.2013. 08:51

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Odigrano je i 4. kolo A-2 lige Sjever, koje je donijelo prvi županijski derbi. S uvjerljivih 90:62 ludbreški je Grafičar slavio u Ivancu, dok je varaždinska Vindija bila bolja od Radnika u Križevcima, pobijedivši 94:84.

U Ivancu je lider lige i finalist regionalnoga kupa, Grafičar iz Ludbrega, praktički sve riješio već u prvoj četvrtini. Visokih 26:9 bilo je za Ludbrežane nakon prvih 10 minuta igre i već je tad bilo jasno da će objektivno manje kvalitetan domaćin teško nadoknaditi taj minus do kraja susreta.

- Moram pohvaliti ekipu na pristupu. Naime, igrali smo dva puta s Ivančanima u pripremnom periodu i oba puta bili bolji za 30-ak poena razlike, ali sam dečkima rekao da to izbace iz glave jer je ovo nova utakmica, da nas može koštati pristup "lako ćemo". Postupili su upravo tako, od prve minute demonstrirajući da su bolja momčad – prokomentirao je otvaranje ivanečke utakmice pobjednički trener Dražen Cesar.

Nakon uraganske prve četvrtine sve je bilo lakše u nastavku. I drugu je dionicu Grafičar dobio glatko, 23:11, tako da je na poluvremenu bilo već 29 poena viška, na semaforu je pisalo 20:49. Drugo je poluvrijeme proteklo tek u održavanju razlike, Ivančani su zapravo dobili nastavak s "pola koša" (42:41), za konačnih – 62:90. Ivančici utjeha može biti činjenica da su imali najefikasnijeg igrača susreta, Rožmana koji je ubacio 22 poena, kod gostiju iz Ludbrega opet podijeljeni učinak - prvi su strijelci bili Poljak s 20 i Bušić s 18 koševa, no odmah za njima bili su Manuel Novak (17) i Mario Novak (16).

U Križevcima vrijedna pobjeda varaždinske Vindije. Radnik je bolje otvorio susret, dobio prvu dionicu 25:20, ali su Varaždinci odradili odličnu drugu četvrtinu, dobili je s nevjerojatnim 21 poenom razlike (34:13) i okrenuli utakmicu na svoj mlin. U trećoj dionici Radnik je uspio malo smanjiti zaostatak, sa 16 na devet koševa zaostatka (64:73), no Vindija nije dopustila iznenađenje u završnici, dobila istu s "pola koša" za konačnih 84:94.

Uz Grafičar iz Ludbrega, nakon četiri kola i dalje su stopostotni Podravac iz Virja i Međimurje. Virjani su u Bjelovaru slavili s visokih 89:64, Međimurje je također pobjedu upisalo kao gost, u Murskom Središću su Čakovčani bili boji od domaćeg Rudara Cimpera sa 95:62.

Rezultati 4. kola A-2 lige Sjever: Ivančica – Grafičar 62:90, Radnik (Kž) – Vindija 84:94, Bjelovar – Podravac (V) 64:89, Rudar Cimper – Međimurje 62:95, Čakovec – Mladost (Đ) 69:97, Petar Zrinski – Koprivnica 85:70.

Poredak nakon 4. kola A-2 lige Sjever: 1. Grafičar 4-0 (+175), 2. Podravac (V) 4-0 (+71), 3. Međimurje 4-0 (+69), 4. Vindija 3-1 (+34), 5. Mladost (Đ) 2-2 (+32), 6. Bjelovar 2-2 (+21), 7. Petar Zrinski 2-2 (-26), 8. Koprivnica 1-3 (-2), 9. Ivančica 1-3 (-38), 10. Radnik 1-3 (-57), 11. Čakovec 0-4 (-78), 12. Rudar Cimper 0-4 (-201).