Hrvatska put do EP traži kroz dodatne kvalifikacije

Objavljeno: 11.10.2011. 20:50

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Hrvatska nogometna reprezentacija dugo je lomila otpor Latvije ali na kraju uspjela pobjediti sa 2:0. Put do Europskog prvenstva tražit ?e me?utim kroz dodatne kvalifikacije. Ždrijeb je ve? u ?etvrtak, a susreti ?e se igrati 11. i 15. studenog.

Nakon "blamaže" u Gr?koj, "vatreni" su iskupljenje tražili u Rijeci protiv Latvije. Repki je trebala pobjeda od minimalno 4:0 kako bi eventualno mogli pro?i na Europsko prvenstvo kao najbolja druga mom?ad u kvalifikacijama, no "vatreni" u tome nisu uspjeli.

?vrsta i kompaktna Latvija je stradala sa "samo" 2:0 iako treba priznati da je rezultat mogao biti i puno ve?i. "Vatreni" su stvarali prilike za zgoditak "kao na teku?oj vrpci" no nikako nisu mogli posti?i pogodak.

Tek u 66. minuti otpor Latvijaca slomio je Eduardo nakon odli?nog uba?aja Strini?a, a 6 minuta kasnije pogodak je nakon uba?aja Srne postigao i Mandžuki?.

Istovremeno, u Gruziji su doma?ini vodili protiv Gr?ke i ?inilo se da ?e Hrvatska ?ak kao prva krenuti na EP. No, u zadnjih 15 minuta Gr?ka je okrenula rezultat i kao prva ide na EURO.

Hrvatska ?e prolaz tražiti u dodatnim kvalifikacijama...

Kako je danas bilo u Rijeci pogledajte u fotogaleriji Drage Sopte i Željka Šopa iz Agencije Cropix.