Karlo Rajković ostvario odlične rezultate na Otvorenom prvenstvu Njemačke

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 20.04.2015. 18:13

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Plivač Baroka Karlo Rajković s reprezentacijom Hrvatske nastupio je na Otvorenom prvenstvu Njemačke u Berlinu za osobe s invaliditetom te postigao odlične rezultate.

Nastupilo je čak 568 natjecatelja iz 42 države, a Karlo je nastupio u disciplinama 100 delfin, 200 mješovito, 100 prsno i 100 slobodno.

Na 100 delfin otplivao je osobni rekord u vremenu 1.12.48, te zauzeo šesto mjesto u kategoriji koja obuhvaća plivače 1998. i 1999. godišta svih klasa invaliditeta te 13. mjesto u općoj kategoriji  plivača sa invaliditetom stupnja S9.
Drugog dana nastupio je u utrci 200 mješovito u kojoj je ostvario osobni rekord, ali je diskvalificiran zbog pogreške na okretu. Trećeg dana, u utrci 100 prsno sa rezultatom 1.27.40 ostvario je osobni rekord te zauzeo peto mjesto kategoriji 98/99 godišta te deveto mjesto u klasi S9.

Posljednjeg dana natjecanja, utrku 100 slobodno otplivao je ispod razine osobnog rekorda, te sa rezultatom 1.07.01 zauzeo devetomjesto u kategoriji  98/99. godišta te 21. mjesto u klasi S9.

Bilo je planirano da Karlo nastupi u štafeti Hrvatske na 4x100 slobodno u kojoj bi se pokušala isplivati norma za nastup na Svjetskom prvenstvu, ali zbog bolesti jednog od članova štafete, nastup je otkazan.

Sljedeća prilika za isplivavanje norme i plasman na Svjetsko prvenstvo u Glasgowu bit će na Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje će se održati u Splitu 16. i 17. svibnja ove godine.