Koka super uvjerljiva protiv Lokomotive!

Objavljeno: 22.04.2015. 23:24

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Prilično neočekivano, varaždinske su rukometašice s glatkih 31:24 pobijedile ekipu zagrebačke Lokomotive u 23. kolu Prve HRL za žene.

Lokosice nisu ni približno ličile na ekipu koja je godinama uz koprivničku Podravku nositelj kvalitete hrvatskog ženskog rukometa. Štoviše, Kokice su zaigrale dominantno od prve minute, gošće su dobro stajale samo u prvih 10 minuta utakmice kad su i imale vodstvo 4:2. Tad su Varaždinke međutim u svega dvije minute 3:0 serijom preokrenule, u 20. minuti već i vodile 12:9, a na poluvrijeme otišle s (neočekivanih) velikih 17:13.

Očekivalo se u nastavku da se Lokosice trgnu, međutim blistala je na varaždinskoj gol crti Janja Golubić (ukupno 12 obrana), a u brzim kontrama i polukontrama je ubojita Dežić (10 pogodaka), ali i ostalo VŽ-društvo još više dizalo prednost, sve do konačnih 31:24.

Ovom pobjedom Koka je učvrstila svoje 6. mjesto na tablici, a novo veliko iskušenje Varaždinke će imati u subotu, kad gostuju u Koprivnici kod Podravke Vegete.