Kokice ispale u osmini finala Hrvatskog kupa od Zameta

Objavljeno: 15.01.2015. 09:55

Iako su najavljivale iznenađenje u osmini finala Hrvatskog kupa protiv Zameta, rukometašice Koke nisu uspjele u svojem naumu. Riječanke su u srijedu u varaždinskoj Areni slavile 27:24...

Varaždinske rukometašice dobro su ušle u susret i u osmoj minuti imale prednost od 5:4. U nastavku su gošće preselile prednost od jednog pogotka na svoju stranu, a u samoj završnici prvog dijela razliku su povećale na plus četiri. Prvo poluvrijeme završilo je 11:15.

U samo tri minute drugog dijela rukometašice Zameta odlijepile su se na plus sedam (11:18) i osigurale miran nastavak susreta. Od 40. do 51. minute Riječanke su se opustile pa su Kokice uhvatile priključak i serijom 6:1 smanjile na 21:23. No, gošće nisu dopustile iznenađenje te su na kraju slavile s tri pogotka razlike.

Najraspoloženije u redovima Koke bile su Stella Mateša i Ivana Dežić s pet postignutih pogodaka, a odlična je bila Janja Golubić koja je skupila 17 obrana.

Varaždinskim rukometašicama slijedi drugi dio sezone u Prvoj hrvatskoj ligi za žene, a u 11. kolu ugošćuju rukometašice Podravke Vegete.