Kokice uvjerljivo poražene kod aktualnih prvakinja Hrvatske

Objavljeno: 20.11.2014. 21:02

Rukometašice Koke u četvrtak su odigrale posljednji ovogodišnji susret u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene i pretrpjele četvrti prvenstveni poraz. Nanijele su im ga aktualne prvakinje Hrvatske, rukometašice Lokomotive koje su u maloj dvorani Doma sportova slavile 29:18...

Kokice u susret ušle rasterećeno, a u sedmoj minuti imale su prednost od 4:3, ujedno i posljednje u susretu. Od 10. do 19. minute rukometašice Lokomotive napravile su seriju 6:1 i odvojile se na 12:6, no u posljednjih deset minuta prvog dijela varaždinske rukometašice uspjele su smanjiti rezultat pa se na odmor otišlo rezultatom 14:10.

U drugom poluvremenu aktualne prvakinje Hrvatske nisu dopustile gošćama da im se približe te stigle do uvjerljive pobjede. Serija 7:0 od 39. do 45. minute bila je ključna da domaća ekipa utakmicu odvede u mirnije vode. U posljednjih 15 minuta Zagrepčanke su još povećale prednost pa je susret na kraju završio 29:18.

Da poraz ne bude još uvjerljiviji, pobrinula se Janja Golubić na vratima Koke koja je skupila 17 obrana, a jedina raspoložena bila je Ivana Dežić sa šest postignutih pogodaka.

Kokice su tako porazom završile natjecanje za ovu godinu, a prvenstvo se nastavlja 17. siječnja kada u Varaždin dolazi Podravka.