Košarka, A-2 liga Sjever: Grafičar demolirao Križevce, Ivančica pobijedila Koprivnicu

Objavljeno: 19.10.2015. 08:17

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Odlično kolo u A-2 ligi košarkaša za predstavnike Varaždinske županije – Grafičar je u Ludbregu „zamrznuo“ Križevce na minus 65(!), bilo je 108:43, a prve je bodove osvojila i Ivančica, također na domaćem terenu protiv Ivančice – 76:62.

Ludbrežani su, nošeni tonovima premijerno izvedene klupske himne i na krilima uvijek vjernih navijača, od prve do 40. minute sraza s Križevcima odigrali na najvišoj razini, bez opuštanja. Već je prva četvrtina (30:11) najavila kako će izgledati konačan rezultat, ostatak utakmice odigran je u istom trendu.

Ivančani su vrijednu pobjedu upisali protiv ove sezone dosta pojačane Koprivnice, koja je dostojan otpor pružila i Grafičaru u 1. kolu. Ivančani su polako gradili svoj uspjeh, nakon prve četvrtine se odlijepili na plus šest (22:16), na poluvremenu još malo podigli prednost (42:34), u trećoj dionici malo popustili (56:50) pa u završnici opet potegnuli, do konačnih 76:62.

Derbi 2. kola odigran je u Virju, gdje je Međimurje uzelo bodove aktualnom prvaku Podravcu (86:79). Inače, sezonu je sjajno otvorio i Radnik iz Križevaca, iznenadivši u 1. kolu Međimurje (89:78) pa projurivši ovog vikenda kroz Bjelovar (119:91). Upravo će zato biti zanimljivo vidjeti ishod novog derbija u idućem 3. kolu, kad Radnik dočekuje ranjenog prvaka Podravca. Što se pak predstavnika Varaždinske županije tiče, Grafičar će u Đurđevac u goste Mladosti, a Ivančica u rasporedu slijedi Ludbrežane pa će na gostovanje u Križevce.