Košarka, A-2 liga Sjever: Grafičar protutnjao kroz Đurđevac, Ivančica kroz Križevce!

Objavljeno: 26.10.2015. 07:21

Zadnja izmjena: 24.02.2016. 09:10

Još jedno sjajno kolo u A-2 ligi košarkaša za predstavnike Varaždinske županije, Grafičar i Ivančica su kao gosti slavili s ukupno nevjerojatnim – 51 košom razlike! Ludbrežani su u Đurđevcu domaću Mladost pobijedili 112:83, a Ivančica Križevce u Križevcima 97:75!

Zanimljivo je i da su oba predstavnika Varaždinske županije protivnike „mljeli“ na identičan način. I Grafičar i Ivančica zagospodarili su gostujućim terenima od prve minute – Ludbrežani su već nakon prve četvrtine vodili 13 razlike (38:25), do poluvremena i 24 razlike (40:64), Ivančani su bili tek nijansu umjereniji, nakon prve dionice imali su sedam (20:27), na poluvremenu 11 koševa prednosti (45:56). Također, i Grafičar i Ivančica su treću dionicu „odmarali“ (15:17 u Đurđevcu, 19:17 u Križevcima), a onda opet „potegnuli“ u zadnjoj četvrtini, pogotovo Ivančani koji su tu zadnju dionicu dobili 24:11 (Grafičaru je bilo dovoljno i 31:28). Za konačnih 112:83 Grafičara u Đurčevcu, odnosno 97:75 Ivančice u Križevcima.

Nakon tri kola i tablica A-2 lige Sjever izgleda „povijesno“. Grafičar je prvi sa sve tri pobjede i furioznom koš razlikom 308:203, Ivančica izvrsna treća s omjerom 2-1 i koš razlikom 235:212. U dolazećem 4. kolu Ivančani imaju lijepu priliku još malo uljepšati svoj skor, jer im u goste dolazi objektivno slabija Mladost iz Đurđevca, dok Ludbrežane očekuje prvi ovosezonski derbi – u Ludbreg dolazi Međimurje, s nekolicinom Grafičarovih igrača iz proteklih sezona.