Košarka, A-2 liga Sjever: Grafičar slavio u Koprivnici, Ivančica izgubila od Bjelovara

Objavljeno: 11.10.2015. 07:24

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Otvaranje nove sezone A-2 lige košarkaša proteklo je – prema očekivanjima. Ludbreški Grafičar je uzeo gostujuće bodove u Koprivnici pobijedivši 88:77, dok je Ivančica izgubila u Ivancu od Bjelovara 75:62.

Ludbrežani su, baš prema najavi trenera Dražena Cesara, prvu prvenstvenu pobjedu upisali teže nego što je to protiv Koprivnice bio slučaj zadnjih godina. Štoviše, Koprivničani su susret otvorili visokim 14:7 vodstvom pa je strateg Ludbrežana u ranoj fazi susreta morao zvati prvi time-out. Isti je doduše urodio plodom, do kraja prve četvrtine Grafičar je dostigao koprivničku prednost (20:20), do odmora već otišao na pristojnih osam koševa prednosti (36:44). U nastavku je u nekim trenucima ta prednost otišla i na veliki 17 koševa prednosti, na kraju su domaći uspjeli ublažiti poraz, za konačnih 77:88.

Ivančani su u prvenstvo ušli porazom 62:75, a uz Grafičar i Bjelovar prvu je pobjedu upisao i aktualni prvak Podravac, suverenim trijumfom u Đurđevcu 99:78.Danas se igraju preostale dvije utakmice 1. kola (Međimurje – Radnik i Križevci – Petar Zrinski). Što se pak nastavka prvenstva za predstavnike Varaždinske županije tiče, Grafičar će u subotu (17. listopada) predstaviti „obnovljenu“ momčad i novu klupsku himnu u utakmici s bivšim prvoligašom Križevcima, dok će Ivančani istog dana i po drugi puta biti domaćini, ovoga puta Koprivnici.