Košarka, A-2 liga Sjever: Mudri na klupi Grafičara startao pobjedom, Ivančica umalo iznenadila Radnik

Objavljeno: 15.11.2015. 09:00

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

Grafičar je u novom derbiju A-2 lige košarkaša u Ludbregu pobijedio starog rivala Podravac iz Virja, 86:78, s debitantnom na klupi Velimirom Mudrim koji je zamijenio Dražena Cesara. Ivančica pak je pružila sjajnu partiju nad favoriziranim Radnikom iz Križevaca, na poluvremenu vodila s čak 10 koševa prednosti, na kraju ipak izgubila 86:92.

Nakon ostavke Dražena Cesara i dolaska na klupu drugog varaždinskog stručnjaka Velimira Mudrog, Grafičar je treću tešku utakmicu u nizu – dobio. Nakon poraza od Međimurja i Radnika, dolazak starog rivala Podravca iz Virja nije bio nimalo ugodan. Između tih momčadi nema nepoznanica, u pitanju je podravski „El Classico“, tu favorita nikad nema. Međutim, Grafičar je ovoga puta bio pravi. Iako je lošije ušao u utakmicu (Podravac je vodio i sa šest koševa razlike, dobio i prvu četvrtinu 17:20), Ludbrežani su se vratili do poluvremena (44:40), u trećoj dionici još malo podigli prednost (63:55), a onda do kraja iskontrolirali susret, za veliku 86:78 pobjedu.

Ivančica je bila sjajna protiv dosad neporaženog Radnika. Križevčani melju sve pred sobom, ali u Ivancu su već nakon prve četvrtine gubili 29:19, tih istih plus 10 za izabranike trenera Manjerovića bilo je i na poluvremenu (49:39), međutim u nastavku je Radnik bio onakav kakvoga ga gledamo cijele sezone. Pogotovo u trećoj dionici koju si Križevčani dobili 32:20 i preokrenuli na 71:69, a onda u završnici i potvrdili trijumf, za konačnih 86:92.

U idućem kolu Ivančani će u Virje u goste Podravcu, a Ludbrežani u Vrbovec kod Petra Zrinskog.

Poredak A-2 lige Sjever: 1. Radnik 6-0 (+73), 2. Međimurje 5-1 (+65), 3. Grafičar 4-2 (+81), 4. Bjelovar 4-2 (+29), 5. Ivančica 3-3 (+19)...