Košarka: Grafičar i Vindija glatko, Ivančica opet blizu

Objavljeno: 24.11.2014. 07:14

Super uvjerljivo, čak 99:79, slavili su košarkaši Grafičara u derbiju kola s Radnikom iz Križevaca, a visoku pobjedu – 85:57 – upisala je i varaždinska Vindija protiv Križevaca. Ivančica je bila nadomak velikom iznenađenju u Vrbovcu, od apsolutnog favorita Petra Zrinskog izgubila je s tijesnih 86:84.

Radnik iz Križevaca je briljirao prva četiri kola, „napucao“ ogromnu koš razliku i s četiri pobjede držao uvjerljivo prvo mjesto na tablici A-2 lige Sjever. Onda su Tomas, Svoboda i društvo doživjeli prvi poraz, od trenutačnog lidera Međimurja, da bi pretprošlog vikenda jedva dobili Bjelovar (103:99). Sve su to bili znakovi da su Križevčani u silzanoj putanji. S druge strane, ludbreški Grafičar je nakon dva startna poraza ustalio pobjednički mentalitet, s dvije sjajne gostujuće pobjede u Kupu – protiv najvećih rivala u regiji Podravca i Međimurja – dodatno su si Ludbrežani podigli samopouzdanje i u takvom ozračju dočekali u svojoj dvorani momčad križevačkog Radnika.

Doduše, u prvoj četvrtini Radnik je pokazao zašto je bio tako uvjerljiv u uvodu sezone i zašto je (još uvijek) na tablici ispred Grafičara. Odmah se vidjelo da su već spomenuti Svoboda i tandem Tomas (Luka i Ivan, pardon trojac s trenerom Antom Tomasom) jezgra te momčadi, uostalom konačna će statistika te utakmice reći da je Radnik zabio 79 koševa, a 64 su djelo te trojice košarkaša, ostalih sedam iz rostera uspjelo je ubaciti tek 15 poena. Radnik je dakle vodio nakon prvih 10 minuta 26:21, međutim nakon toga je proigrao i domaćin i velikim preokretom u furioznoj drugoj četvrtini (28:16) stekao vrijednih plus sedam već na poluvremenu – 49:42. U nastavku utakmice prednost Ludbrežana samo je rasla uz sjajnu igru kolektiva (čak petorica igrača Grafičara upisala su dvoznamenkasti koš-učinak), na kraju treće dionice već je bilo plus 13 – 75:62 – do kraja susreta i 20 koševa viška (99:79). Najboji među sjajnima bio je ovoga puta Luka Prprović sa 17 poena, „pola koša“ manje (16) zabili su Poljak i Manuel Novak, po 10 Mario Novak i Siladić. Grafičar je ovom pobjedom ušao u više nego respektabilan niz uspjeha, ovo je već sedma pobjeda u nizu u službenim utakmicama.

Drugi najbolji županijski predstavnik, varaždinska Vindija, također je ugostila Križevčane, ali drugi najbolji klub iz toga grada – KK Križevce. Varaždinci su opravdali ulogu favorita, upisali još uvjerljiviji trijumf od Grafičara (čak 85:57), u utakmici u kojoj su također gosti donekle odolijevali u prvoj četvrtini (17:16), a onda se u drugoj raspali, baš kao i Radnik u Ludbregu. Zapravo još i više, Vindija je tu dionicu dobila čak 31:14, za velikih 48:30 na poluvremenu. U trećoj dionici je to još pojačano na 67:41, a tek je u završnici „povučena kočnica“, Vindija je tu dionicu dobila „samo“ 18:16, za konačnih 85:57. Petrović s 18 poena, Jakšić s „pola koša“ manje (17) i Bađun s 15 ubačenih koševa bili su prvi strijelci momčadi Vindije.

Ivančici je – opet – tako malo nedostajalo do velike gostujuće pobjede. U Vrbovcu kod Petra Zrinskog, koji je na startu prvenstva uzeo bodove i u Ludbregu, a i slavio protiv Vindije u Varaždinu, Ivančica je umalo osvetila županijske prijatelje. Držali su Ivančani korak cijelu utakmicu, Vrbovčani su tijesno dobili prvu četvrtinu (22:20), malo bolji bili i u drugoj (17:14 za 39:34 na poluvremenu), da bi u nastavku Ivančica prijetila i na kraju ostala za koš prekratka – 86:84. Blistao je kod Ivančana Galić, sa čak 34 poena, 20 je postigao Maček, kod domaćih su ravnotežu držali Krajinović (30) i Tomić (22).

U ostalim utakmicama bez iznenađenja, momčadi s vrha Međimurje i Podravac upisali su nove glatke pobjede, raspucao se i Bjelovar koji u idućem kolu ide u goste Međimurju. Drugi derbi igrat će u Križevcima Radnik i Petar Zrinski, Podravac će u Ivanec, dok Vindija u Koprivnici odnosno Grafičar u Đurđevcu ne bi trebali imati pretežak posao na putu do novih pobjeda.

Rezultati 7. kola A-2 lige Sjever: Grafičar – Petar Zrinski 99:79, Vindija – Križevci 85:57, Petar Zrinski - Ivančica 86:84, Međimurje - Čakovec 97:73, Podravac – 103:53, Bjelovar – Mladost (Đ) 109:88.

Poredak: 1. Međimurje 7-0 (+166), 2. Podravac (V) 7-0 (+145), 3. Petar Zrinski 6-1 (+76), 4. Radnik (Kž) 5-2 (+133), 5. Grafičar 5-2 (+96)... 7. Vindija 3-4 (-25), 9. Ivančica 1-6 (-80)... 12. Koprivnica 1-6 (-172).