Košarka: Vindija kratka za „pola koša“, Grafičar slavio

Objavljeno: 15.03.2015. 19:47

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Derbi kola odigrali su u Varaždinu Vindija i Radnik iz Križevaca, a gosti su odnijeli tijesnu pobjedu 85:84. Neizvjesno je bilo i u srazu Grafičara i Bjelovara, u pravoj „košijadi“ Ludbrežani su pobijedili 114:109. Ivančica je izgubila u Križevcima.

Vindija je odlično odradila prvo poluvrijeme protiv odličnog Radnika, vodila na odmoru 43:32, ali i svih tih 11 koševa viška izgubila u trećoj dionici utakmice. U završnih se deset minuta ušlo s rezultatom 58:58, a u dramatičnoj završnici utakmice bolje su se snašli iskusniji Križevčani i odnijeli pobjedu s pola koša prednosti – 84:85. Vindija je imala najboljeg strijelca utakmice, Šamariju sa čak 27 poena, međutim premalo je to bilo za Svobodu i dvojac Tomas – Tomas, koji su ukupno postigli 56 od 85 križevačkih poena.

Grafičar i Bjelovar odigrali su „bez obrana“, već je u prvoj četvrtini postignuto preko 50 koševa, u drugoj i trećoj dionici probijena je granica i od 60 poena po četvrtini, u toj trećoj dionici utakmice su i Ludbrežani napravili ključni odmak, odvojili se s 57:56 na poluvremenu na 91:83 uoči završnih 10 minuta. U toj zadnjoj četvrtini domaći su kontrolirali razliku, Bjelovarci uspjeli smanjiti, ali ne i uhvatiti zaostatak. Kod domaćih je Prprović bio najefikasniji s 26 koševa, gosti su imali čak dvojicu Zadravca koji su prebacili kvotu 30, zajedno postigavši čak 67 poena.

Ivančica je očekivano glatko izgubila od Križevaca u istoimenom gradu, najraspoloženiji u ivanečkim redovima Bigec, sa 17 poena.

Rezultati 21. kola A-2 lige Sjever: Vindija – Radnik 84:85, Grafičar – Bjelovar 114:109, Križevci – Ivančica 84:61, Podravac – Mladost (Đ) 106:92, Petar Zrinski - Međimurje 88:92, Koprivnica - Čakovec 103:47.

Poredak: 1. Podravac 18-3 (+506), 2. Grafičar 17-4 (+344), 3. Međimurje 17-4 (+303), 4. Petar Zrinski 16-5 (+191), 5. Radnik 15-6 (+193), 6. Vindija 12-8 (+99)... 9. Ivančica 4-17 (-336)... 12. Čakovec 1-20 (-615).