Kup HNS: U Zadru (ipak) petarda, Varaždin ispao

Objavljeno: 29.10.2014. 21:52

U sklopu osmine finala Hrvatskog nogometnoga kupa Varaždin je u Zadru izgubio od istoimenog prvoligaša 5:1. Od ostalih nositelja ispao je Slaven Belupo izgubivši također s glatkih 3:0 od Vinogradara, a prvog nositelja Dinamo od blamaže je spasio – sudac.

Ono čega se strateg Varaždina Ivica Solomun najviše pribojavao, ranog pogotka, u Stanovima se na žalost „krojača“ dogodilo – Zadar je golom 22-godišnjeg Ivana Pešića poveo već u 21. minuti. Iako su Varaždinci održali minimalni zaostatak do poluvremena, drugi je pogodak pao ubrzo po povratku na teren nakon odmora – veteran Želimir Terkeš, koji u svojim nogama ima preko 200 profesionalnih utakmica, bio je strijelac u 56. minuti utakmice. Samo sedam minuta kasnije Čirjak je povisio na 3:0, a iako je Roginić (koji je u 59. minuti zamijenio Čeku) smanjio 15 minuta po ulasku na 3:1, Zadrani su ubrzo opet povisili vodstvo drugim golom Pešića, da bi u vremenu sudačke nadoknade konačnih 5:1 postavio još jedan rutiner u zadarskoj momčadi, 33-godišnji Vedran Ješe.

U ostalim se utakmicama od favorita poskliznuo jedino Slaven Belupo izgubivši s glatkih 3:0 u Mladini od Vinogradara. No nije to trebalo biti jedino iznenađenje, štoviše na korak do prave senzacije bila je Opatija, koja je gotovo cijelu utakmicu (od 26. minute) vodila protiv Dinama 1:0 da bi maksimirske modre spasio čakovečki sudac Križarić kaznenim udarcem u 90. minuti nakon – u najmanju ruku – spornog prekršaja nad Vukojevićom. Henriquez je najstrožu kaznu iskoristio, a u produžetku je Dinamo „na mišiće“ dobio opatijskog četvrtoligaša 4:2. Uz, zanimljivo, četiri pogotka spasitelja Henriqueza.

Visio je inače i splitski Hajduk u Novigradu u Istri, dva puta je domaći trećeligaš nadoknađivao zaostatak (s 0:1 na 1:1, s 1:2 na 2:2), Anton Maglica je međutim bio splitski junak, s dva pogotka, postigavši i taj odlučujući za 3:2 pobjedu, 16 minuta prije kraja. U ostalim utakmicama bez iznenađenja.

Rezultati osmine finala Hrvatskog nogometnoga kupa: Zadar – Varaždin 5:1, Opatija – Dinamo 2:4 (1:1, pr.), GOŠK – Rijeka 0:3, Novigrad – Hajduk 2:3, Split – Osijek 2:0, Vinogradar – Slaven Belupo 3:0, Lokomotiva – Cibalia 3:2, Istra 1961 – Šibenik 2:0.