Mnoštvo varaždinskih trakača i trkačica nastupilo na 20. Ljubljanskom maratonu

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 27.10.2015. 08:18

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Trkači iz Varaždinske županije proteklog vikenda sudjelovali su na 20. Ljubljanskom maratonu.

Ove godine, prema neslužbenim rezultatima polumaraton je završilo 7.900 trkača, a maraton 2.100 trkača, dok je 10 km završilo 6.390 trkača.

Polumaraton je završio i predsjednik slovenske vlade Borut Pahor, a bilo je tu još poznatih slovenskih sportaša i poznatih ličnosti. Trkače je pozdravnim govorom ispratio i dočekao u cilju, gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković

Na maratonu u konkurenciji 1.699 muškaraca Damir Matotek, član varaždinskog  Marathona 95 zauzeo je 163. mjesto, a Matija Milec iz Petrijanca bio je 445., dok je Miroslav Hainž, član TK Marathon 95. došao na cilj kao 598. U konkurenciji 412 žena Viktorija Sakač, članica TK Marathon 95 osvojila 139. mjesto u ukupnom poretku, Varaždinka Lidija Botić, članica AK Sinj, 190., a Jelena Domislović , iz TK Marathona 95 bila stigla je do 256. mjesta.

Na polumaratonu duljine 21,2 kilometara nastupilo je ukupno 3.111 žena, a od varaždinskih predstavnica Lea Mrak, TK Marathon 95, ušla je u cilj kao 522., Ivančanka Martina Putar kao 637. U muškoj konkurenciji najbolji plasman ostvario je Tihomir Cenko, član varaždinskog AK Sloboda, koji je bio 187., a Branko Levanić, TK Marathon 95, završio je na  1.383. mjestu u ukupnom poretku.